6 yıllık laptop söndü

Toshiba satellite
Geri açılmıyor.
pilin ömrü bitmiştir diyodum ama Fişe soktugumda dolu anlamına gelen beyaz ışık yanıyor. Yani buna göre pil hala çalışıyor değil mi?

Bilgisayarı açma düğmesine basıyorum tık demiyor.

Nolmustur sizce? Anakart mi yanmıştır? Değiştirmesi kolay mı?

Tamire verilir mi?

i7 ve 16gb RAM olmasa direk çöpe atarım da , normal sörf için baya akıcıydı

Teşekkürler

pili çıkarıp sadece kablo ile çalıştırmayı deneyin bi, açma tuşuna baya uzun basın

  • jelly bear  (20.01.21 20:12:24)
6 yılda pil kesin pert olmuştur da jelly'nin dediği gibi pili sökünce açılmıyorsa bi tamir görmesi gerekebilir.

  • himmet dayi  (20.01.21 20:36:11)
şarj aleti orjinal değil sanırım.Yoksa pil bitik olsa da açar kendini toshiba sadece şarj aleti çıktığı gibi kapanır.
ana karta see you later çekmiş olabilirsin.

  • aids rakun  (20.01.21 20:40:02 ~ 20:40:13)
anakart için yeni laptop parası isteme ihtimalleri yüksek.

  • sutlu nescafe  (20.01.21 20:46:53)
durup dururken mi bu hale geldi yoksa açıkken bi anda mı kapandı?

bilgisayarı açtığında fan veya hard disk sesi geliyo mu?

eğer bunlar yoksa muhtemelen anakart. internetten bilgisayarının modelini yazıp 2. el anakart bakabilirsin ama karşına çıkan sonuçlar pek hoşuna gitmeyebilir. anakart dediğimiz bi bilgisayarın en hayati parçası.
  • laragofret  (21.01.21 00:17:28)