[]

İbb başkasının öğrenci kartını kullanırsam...

Arkadaşımdan kartını aldım benim yok ama kendisi keyfi bir yl’ye başladığı için kartı öğrenci basıyormuş 3-4 gün önce aldığımda fark ettim. Şimdi yarın tekrar kartı kullanmam gerekecek ama başım belaya girmesin durduk yere? Hes kodunu da arkadaşım kendi adına tanımladı tam sahtecilik işine girdim gibi hissediyorum.

Kart çıkartma zor uzun bi iş mi olayı ne? Hes kodunu nasıl tanımlayacam normal aldığım karta?

Ne tavsiye edersiniz napayım? Arkadaşımında toplu taşınayla alakası yok öğrenci bastığını bile bilmiyordu

 
kart cikarma olayi basit bir olay. parasini veriyosun aliyosun.

burdan da hes ile eslestiryosun.

kisisellestirme.istanbulkart.istanbul
  • yoggi  (20.01.21 01:38:12) 
Yaşlarınız yakın gösteriyorsa problem yok. İsim soyisim ve yaş şoförün ekranda çıkıyor çünkü. Yakalanırsan en fazla kartı alıyorlardı, kart sahibine de aylık akbil cezası kesiyorlardı yeniden çıkartmak isterse. Şimdi hes kodu olayı var ama kanuni bir şey değil. Öyle olsa her belediyede olması gerekirdi. Örneğin bursada yok. Özetle polislik olmazsınız korkmayın


  • Unde bach canim  (20.01.21 02:51:54) 
Kart çıkarmak zor değil, online olarak yapabilir ya da iett şubelerine gidebilirsiniz. Aof dahil türkiyenin herbangj bir yerinde öğrenci iseniz öğrenci kartı alabilirsiniz.

Arkadaşınızin kartını otobüste kullanmak sorun çıkarabilir. Metrolarda sorun olmaz.

HES kaydını yaptırın kartınızın. Hes sebebiyle başkasının kartını kullanmak yerine kendinize bir kart alsanız daha iyi.
  • biseysorcaktim  (20.01.21 13:21:36) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.