ömer seyfettin okumak istiyorum

çocukken bazı meşhur hikayelerini çok severek okumuştum. çocuklar için uygun olduğunu kesinlikle düşünmüyorum ama ben müthiş keyif aldığımı hala çok net hatırlarım. o yüzden bi' de yetişkin kafasıyla, gerçekten anlayarak, dönemin koşullarını bilerek vs. okumak istedim. sadece 2-3 hikayeden söz etmiyorum bu arada, mümkünse tüm eserlerini okumak niyetindeyim.

gelgelelim kitap satın almak için baktığım sitelerde hep sadece tek bir hikayeyi veya birkaçını içeren ufak ufak kitaplar var... yani "ömer seyfettin öyküleri" şeklinde bir kitap göremiyorum. e bu adam bir sürü hikaye yazmış, her biri için ayrı kitap mı alacağız? çok tuhaf geldi bana.

direkt eser öneriis verebilirsiniz, hatta satın almak için link varsa o da olur mesela, daha bile iyi olur. teşekkür ederim.

Ömer Seyfettin'in gerçekten çok fazla hikayesi var. Bir araya getirilmeye çalışılsa ciddi büyüklükte bir eser olur. Daha fazla kâr sağlıyorlar ki yayınevleri 7-8 hatta 10 ciltte topluyor. Dergah Yayınları 20 sene önce 4 ciltte toplamıştı. Yeniden basımı yakın zamanda yapıldı ama hangi sitede var hangisinde yok bilemedim. Onu tavsiye edebilirim.

  • black holes in the sky  (18.01.21 21:57:58)
Yky delta baskısı var. Tahminim Nadirkitaptan bulabilirsin 50 liraya falan tüm öykülerini.

  • nickimin hakkini veremedim  (18.01.21 22:20:38)
Türk Dil Kurumu'nun "Ö. S'in Bütün Nesirleri" isimli basimi var. Ciltli falan, ve fiyati cok uygun. Ben bir fuarda TDK standindan 15 tl'ye almistim yakin bir zaman once.

  • elan vital  (18.01.21 22:24:38)