[]

Piyasada klavye kalmamış!

Logitech fare var evde, set almayayım tek klavye bakayım dedim bir-iki model harici klavye çıkmıyor. Hadi set alayım fareyi kullanmam dedim, yine bulamadım.

Yazılımla uğraşıyorum, oyun klavyesi, mekanik klavye vs. istemiyorum. Her yer pavyon gibi rgb klavyeyle dolmuş resmen.

Numpad olan, tuşları laptop klavyesi gibi alçak bir klavye önerebilir misiniz?

 
valla konuya çok uzağım, dümdüz hepsiburada'da arattım, ilk çıkan sayfadan giderek şunları buldum mesela, bu tür bir şeyler iş görmüyor mu?

www.hepsiburada.com
www.hepsiburada.com
www.hepsiburada.com

hatta genel olarak marka üstünden:
www.hepsiburada.com

mevzuyu anlamamışsam affola :)
  • nimberjack  (18.01.21 18:41:22) 
var bir hayalimiz... www.apple.com
bütçen varsa tavsiye ederim.

bu arada aramak istediğin kelime sanırım "chiclet keyboard, çiklet klavye veya low profile klavye". böyle de aratabilirsin.
  • dr doofenshmirtz  (18.01.21 20:07:02) 
@nimberjack Teşekkür ederim, bakmıştım bunlara ama her nasılsa benim filtrelediklerimden farklı modeller de çıktı :)

@dr Apple klavyesi Windows'ta kullanılabiliyor mu ki? Bi de onun uyum sorunlarıyla vs. uğraşmayalım? O kadar para vereceğimden değil de meraktan soruyorum. Arama önerilerini de değerlendireceğim ^^
  • chicha_v2  (18.01.21 22:18:02) 
A101 de kablosuz klavye mouse set vardı. Philips olan 100 liraydı. Piranha olan 60 tı sanırım.


  • abor  (19.01.21 01:04:33) 
Keychron K6 alıp benzer nedenlerle iade edip Logitech MX Keys aldım. TR fiyatını bilmiyorum. Bilek destekli versiyonunu 120 euro'ya aldım. Yanarlı dönerli ışığı yok, kablosuz ve 3-4 aydır her gün kullanmama rağmen şarj etmedim. Bağlanama vb. sorunu yok. Tuşları konforlu ve sessiz. İş bilgisayarım Macbook olduğu için Ctrl, Alt vb. gibi tuşlarda hala arada bir zorluk çekiyorum ama bunda klavyenin bir kabahati yok. Tek dezavantajı Cmd-Alt Gr gibi macOS ve Windows'a özgü tuşları aynı layout'ta birleştirmeleri. Ayrı ayrı Windows ve macOS layout satsalar süper olurdu.


  • bruce mclaren  (19.01.21 03:54:57) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.