macbook kullanicilari

Ne tur aksesuarlar kullaniyorsunuz ve nereden aldiniz? O sert kapakli koruyucular ise yariyor mu?

Onerilerinize acigim.

İşe yarıyor. Benimkini çok faal kullandım içinde pislik birikti bu sefer

  • charlotte blanc  (18.01.21 12:20:45)
macbook'a neden kilif/koruyucu gerekiyor ki? telefon kadar dusme riski olan bir alet degil. ben sadece sunu kullaniyorum, ozellikle tv'ye baglamak icin.

  • lemmiwinks  (18.01.21 12:35:21 ~ 12:35:34)
hdmi-vga adaptörü dışında hiçbir şey kullanmıyorum.

  • hadsafhada  (18.01.21 12:56:50)
apple multiport usb-c to vga adaptorü
apple multiport usb-c to hdmi adaptörü
magic trackpad

dönüştürücü olarak apple dışı aletlerden randıman alamadım.

klavye koruyucular ekranda iz yapıyor, o yüzden kullanmıyorum. dış plastik kasa da kullanmıyorum, laptop yani sonuçta düşürme riski düşük.
  • roket adam  (18.01.21 12:59:58 ~ 13:10:11)
Ben klaveyi koruyucu o şeylerden almadığım için pişmanım valla. Bence alabilirsin şık duranından

Onun dışında taşıma esnasında kullanılcak bir kılıf kesin lazım her laptopta olduğu gibi ama bence o sert kapaklılar değil de sadece taşıma esnasında kullanılcak bir kılıf.

Onun dışında thunderbolt-hdmi dönüştürücü ve usb çoklayıcı lazım bence.
  • AlsterWasser  (18.01.21 13:00:34)
Baseus Mechanical Eye 6 in 1 Smart Hub dışında hiçbir şey kullanmıyorum. gerek de yok bence.

  • makarnavodka  (18.01.21 13:05:44)
sert kapaklı koruyucu yerine, neoprenden imal edilen "zarf" tipi kılıflardan alın. laptopı sıkıya sıkı içine alan, başka bir şey içine almayan kılıflardan. çantaya böyle koyup taşıyın. thule ya da caselogic olabilir mesela.

  • co2s2  (18.01.21 14:21:52)
Sert koruyuculatla kullandim bir sure. cikarip kullaninca bir daha koruyucu takmadim, gerek yok pek.

Mouse'suz olmaz diyorsan bluetooth mouse oneririm ( usb'ye gerek olmayan). Onun disinda usb c'yi normal usb'ye donusturen bir sey yeterli olacaktir. (Hdmi donusturuculer de var gerekirse)
  • fakyoras  (18.01.21 14:31:27)
Sert koruyucu kapak, çok faydasını gördüm. Özellikle taşıyorsan mutlaka almanı tavsiye ederim. Onunla birlikte bir de ekran koruyucusu (telefonlara yapılan sticker gibi)... AliExpress'ten almıştım.

Type C -Lightning şarj kablosu aldım telefon için. Bu yüzden elimden geldiğince dongle kullanmıyorum.
  • pass  (18.01.21 20:59:21)
Sert koruyucu kapak almanı öneririm, plastiğinden ucuzundan,
Öyle olunca macbook'u hiçbir yere koymaya çekinmiyorum,

Düşerse korusun diye değil de çizilmesin, pislenmesin diye kullanıyorum ben,
  • michael_knight  (19.01.21 10:59:57)