Aşırı tepkisiz kedi?

Dün bir kedi sahiplendik, veterinere götürüp aşılarını da yaptırdık. British - ankara meleziymiş. Çok tatlı bir kedi fakat biblo gibi bu kedi. Dibinde olan hiçbir olaya tepki vermiyor, bakmıyor, çoğu zaman uyuyor, pek gezmiyor, mırlamıyor, arada bir göz teması kuruyor. Görüntüsü sağlıklı.

Dünden beri çeşit çeşit et pişiriyoruz dibinde, hiç oralı değil.
Eve süpürge çektik, gram tepki vermedi.
Arada mamasını yiyor, tuvalete gidip geliyor, uzanıp yatıyor öyle.

Normal mi?

bizim British de boyle. soz konusu mama veya mama gelme ihtimali olan bir sey degilse umrunda degil.

supurgeyi takip ediyo sadece o var.
  • fakyoras  (17.01.21 21:50:28)
daha çok yeni sahiplenmişsiniz, biraz zaman tanıyın ortama ve size alışsın.

  • mysql34  (17.01.21 22:10:19)
Sağırlık olabilir mi? Ankara kırmalığından belki..

evrimagaci.org
  • buff  (17.01.21 22:33:00)
Sanırım sağır :(

  • hadi ya la  (17.01.21 22:48:39)
Yanında öksürünce tepki vermiyor ise kesin sağırdır. Kedilern öksürük, hapşırık gibi ani seslere keskin tepkileri oluyor. Benimkiler televizyon son ses olsun tepki vermezler ama öksüreyim uykudan uyanırlar. O derece.

  • himmet dayi  (18.01.21 00:21:47)
aniden yere bir sey dusurun ses cikarsin, tepki vermiyor ise sagirdir

  • oscar  (18.01.21 01:48:00)
uyurken şunları yapın sağır mı değil mi net karar verirsiniz.

1- mama kabını sallayın
2- ıslık çalın
3- fare veya sinek sesi açın
4- tırnağınızla kumaş yüzeye sürtün. gırç gırç ses çıkar kedilerin en çok tilt olduğu ses budur.
  • golgi aygıtı  (18.01.21 01:56:12)
Kedi geleli daha bir gün olmuş, strese girmiş olabilir, alıştıkça huyları ortaya çıkacaktır henüz çok erken.

  • mirty  (18.01.21 10:07:29)
britishler bir tekir kadar hareketli olmaz zaten, ağırbaşlıdırlar. ama sizinki bir de çok yeni, yadırgıyordur evi ve sizi, tadı yoktur. birkaç haftaya düzelir, zaman vermek lazım.

  • ozgur bir kusun hatirati  (18.01.21 11:49:58)