[]

Psikiyatrik Tedaviye İhtiyacı Olan Ebeveyni Huzur/Bakım Evine Yatırmak

ÖNEMLİ: Cevaplar editörler tarafından siliniyor.
Bu soruya verilmiş olan yaklaşık 10 cevap editörler tarafından silinmiştir. Nedenini anlamış değilim.

Bu konuda bilgiye ihtiyacım var.

Maalesef bize (çocuklarına ve yakın çevresine) hayatı dar eden bir annem var. Zaman zaman, bizim talebimizle, psikiyatri kliniğinde yatıp tedavi görüyor. Bir süre tedavi gördükten sonra çıkarılıyor ve kısa süre sonra eski haline dönüyor.

Devlet hastanesinde kaliteli tedavi görmediğini düşünüyorum. Kendisinin maaşı yaklaşık olarak asgari ücret düzeyinde. Bizim kazançlarımız da yüksek değil.

Kendi maaşıyla hem tedavisini alabileceği hem de keyifli zaman geçirebileceği (belki de ömrünün sonudna kadar kalabileceği) bir yer (veya bir seçenek) arıyoruz.

Bu konuda bilgisi, deneyimi olanların yardımını rica ediyorum.

Not: Annemin vasisi şu an benim.
Şehir: Bursa

 
Merhaba halinizi anlıyorum. Huzurevi maalesef bilmiyorum ancak bakıcı olabilir kanaatindeyim ben de.


  • camene87  (17.01.21 20:47:47) 
Engelli raporu varsa bulunduğunuz bölgedeki kaymakamlığa/valiliğe başvurduğunuz taktirde özel huzurevine yerleşebileceği gibi maddi anlamda oldukça kolaylıklar sağlanıyor eğer maddi imkanlarınız kısıtlıysa.


  • Lir Psikoloji  (17.01.21 22:04:19) 
Engelli bakım merkezi tek seçenek. Bu durumdaki hastayı huzurevi almaz zaten.


  • suser maaslarini yapan mutemet  (18.01.21 01:03:13) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.