[]

ethernet bağlı internet yok

merhaba, apartmanda ortak internet kullanıyoruz. kablosuz bağlantıda sıkıntı yok ama kabloluda internet erişimi yok.
ethernet connected görünüyor ama tarayıcıyı açtığımda bir siteye bağlanamıyor. farklı bilgisayarda da denedim.
bu sorunun nedeni nedir?


 
Merhaba. Ethernet bağlı durumu sadece yerel ağın bağlantısının yapıldığını gösterir. Ethernetin diğer ucu WAN ağına çıkan bir modeme bağlı değilse internete çıkış yapamayabilir. Bunu sorgulamak gerekebilir.


  • teletabi  (17.01.21 18:24:58) 
ethernetin swich ucu çıkmıştır. yada tam temaslı değildir.
2-3 diş değse bile ethernet bağlı görünüyor bazen.

  • jamswety  (17.01.21 20:01:59) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.