kasvetli, karanlık, ağır vb. dizi aranıyor!

merhabalar!

şu soğuk kış günlerinde battaniye altında izleyebileceğim tercihen the killing benzeri, yağmurlu, kasvetli, konu olarak da ağır ama bir yandan sürükleyici ya da en azından merak uyandıran dizi öneriniz var mı?

ilk aklınıza gelecek seçeneklerin birçoğunu muhtemelen izlemişimdir.
bildiğiniz kenarda köşede kalmış bir şeyler varsa iyi olur.

teşekkürler!

@ultranil07, @eileengray, @fraise:
hepsini izledim maalesef ama çok teşekkürler yine de :)

True Detective'in ilk sezonu ve Mindhunter aklıma ilk gelenler. İzlemişsinizdir muhtemelen, bilemedim :)

  • ultranil07  (16.01.21 11:52:45)
Bir de The Sinner geldi aklıma. Onu da iliştireyim şuracığa :)

  • ultranil07  (16.01.21 12:15:05)
Benim aklıma fargo geldi.

  • fraise  (16.01.21 12:25:53)
Üşenmedim, izlediğim ve sevdiğim yapımlara şöyle bir göz attım:

- Broadchurch
- Gracepoint
- Broen
- Dexter (bayılırım, ki önceki önerileri izlemişseniz bunu da mutlaka izlemişsinizdir)
- Twin Peaks (old but gold)
- Lilyhammer

Bunların da tamamını izlemişseniz belki de sizin bizlere tavsiyede bulunmanız gerekiyordur.
  • ultranil07  (16.01.21 12:33:20)
carnivale

  • vonkhar  (16.01.21 12:38:08)
Animasyon olarak Castlevania izle mutlaka.
Patrick Melrose'da izlediğim en sıkıntılı dizilerde ilk 3'e girer.
Luther'de izlediğim en sıkıntılı polisiye diyebilirim. İngiliz polisiyesi sonuçta.
  • philiptraum  (16.01.21 12:44:15 ~ 12:47:55)
@philiptraum:
Castlevania'yı izlemedim, listeme ekliyorum, teşekkürler.

@ultranil07:

lilyhammer'a bir türlü elim gitmedi nedense şimdiye kadar.
hep "başlasam mı?" dedim, başka şeylere yöneldim ama madem tavsiye ediyorsunuz izleyeceğim.
onun dışındakilerin hepsini izledim maalesef, evet.

çok uğraştınız, teşekkür ederim :)

henüz izlemediğim için tavsiye edemiyorum ama hbo max'in white house farm diye 2020 yapımı bir mini dizisini buldum, sanırım bugün onu izleyeceğim.
belki sizlerin de ilgisini çeker.

herkese teşekkürler tekrar.
  • blatta hiberna  (16.01.21 13:29:10)
Bron/Broen

www.youtube.com
  • AlsterWasser  (16.01.21 13:32:04 ~ 13:35:34)
En iyilerini yazayım
The missing
The fall
Bron Broen
Night of
Cardinal
  • deer hunter  (16.01.21 13:36:20)
bunu da muhtemelen izlemişsinizdir ama;

babylon berlin
  • evanka  (16.01.21 13:49:04)
İzlemediyseniz the Leftovers ve Six feet under

  • bir fincan kahve ile film izlemek  (16.01.21 14:39:32)
The Killing benzeri değil ama geri kalan her şey ve daha fazlası için Six Feet Under +1

  • pegi  (16.01.21 14:41:21)
kimse de Dark dememiş. ^^

Bron demeye gelmiştim, Dark'ı izlemişsinizdir muhtemelen.
  • amelie poulain  (16.01.21 15:14:02)
the third day. 6 bölümlük mini dizi. jude law oynuyor.

  • sinek kral  (16.01.21 15:24:46)
Knick

  • Mistyimage  (16.01.21 18:20:50)
cardinal

  • bir garip melek  (16.01.21 21:32:25)