[]

Hes kodu uygulamasında mantık hatası yok mu?

qr kodun fotosunu çekip kullanabiliyorsunuz. Covidli biri covid olmadan önce qr kodun fotosunu çekmiş olsa covidli olduğu zaman bunu kullanamaz mı? Yoksa covid olunca qr kod değişiyor mu ya da nasıl oluyor? Sonuçta bu kodla istediği her yere girebiliyor.

Var mı bilgisi olan?


 
sen covid olunca hes kodun değişmiyor.


  • alperz  (16.01.21 09:53:02) 
qr hes koduna ulaştırıyor. ama hes kodunun içindeki bilgi değiştiği için sorun olmuyor.


  • jelly bear  (16.01.21 10:09:07) 
Üsttekiler +!

Ama derseniz ki, başkasının hes kodunun fotoğrafını aldı. Ona yapacak bir şey yok tabii.
  • fezagezgini_4  (16.01.21 10:20:03) 
hes kodu uygulamasının en büyük handikapı başkasının hes kodunu kullanma konusunda bir engel olmaması.

çoğu kurumda kodu söyleyince veya qr kodu bıplatınca buyrun geçin diyorlar. en ciddi kurumda bile en fazla adını soruyorlar, orada çıkan isimle eşleşiyorsa buyrun geçin diyorlar.

yani bu kod senin mi, çıkan kişi sen misin, kimliğe bakayım, fotoğrafını göreyim falan yok.

pozitif olan bir kişinin, negatif birinin koduyla gezmesinin önündeki tek engel, kodu kontrol edenin kimliğini de sorgulaması, ama maalesef yapan yok.
  • kibritsuyu  (16.01.21 10:41:32 ~ 12:38:41) 
Yanlış düşünüyorsun, şimdi herkese numara verelim ben 195 sende 372 ol (TC kimlik gibi düşün.

Bu kodu sen okutunca 372 nin bilgilerine git demek istiyor.

Eğer sen covidsen sistem seni riskli yapıyor kod okutunca kabak gibi çıkıyor

Bu 372 rakamı hiç değişmiyor dolayısıyla o karekod değişmiyor .
Bu hes kodu da sırf “TC mizi almasın, şirket kıurakacaklar TC biz her yerde ifşa olacak” tayfası rahat etsin diye yapıldı. Nefret ediyorum böyle insanlardan

Ayrıca @kibritsuyu haklı, sen hes kodunu yada o karekodu okutunca TC numaran ve isminin soyismini ilk iki harfi çıkıyor.
Normalde güvenlik bunu kontrol etmeli sen misin diye

Ama bu seferde “güvenliğin kimlik kontrol yetkisi yok, bakamazlar kimliğime” tayfası çıkacak.

Off ya insanlar ne kadar zor :/
  • infernalcadre  (16.01.21 11:32:52) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.