[]

İstanbul Kart HES kodu eşleştirme

İstanbul Kart ve HES kodunu eşleştirmek için bugün son günmüş. İlk sorum şu anda İstanbulda değilim ve kartı aktif olarak kullanmıyorum, bunun için kartı eşleştirmesem nolur, bir daha kullanamazmıyım? İkinci sorum uzun bir süredir İstanbula gitmediğim için kartı yılsonunda vizeletemedim ve pandemi öncesi 50 liradan fazla para yüklemiştim. İçindeki bakiyeye bir şey olur mu uzun süre kullanmayınca?
 
kisisellestirme.istanbulkart.istanbul burdan kaydedebilirsiniz kartınız yanınızdaysa. bildiğim kadarıyla kart kullanılamıyor eşleştirme olmadığında.


  • pide  (15.01.21 15:34:01) 
Kartı bir daha kullanamazsın gibi değil de, eşleşmeden kullanamazsın. Bugün eşleme yapılmamış kartların kullanılabilmesi için son gün. Yarın eşleşme yapmadan kart ile toplu taşıma araçlarına binemezsin. Ama atıyorum 2 ay sonra eşleştirdin, o zaman binersin.


  • himmet dayi  (15.01.21 15:47:08) 
anladım yarın da eşleştirme yapabiliyorum yani. Peki siz kart bakiyesine nerden bakıyorsunuz pratik bir yer var mı bakabileceğimiz app gibi?


  • jjimyl  (15.01.21 17:03:41) 
app i var da pek çalışmıyo.

bakiyene 3 sene bi şey olmuyo, 3 sene sonunda ufak ufak tırtıklıyo belediye(3 sene 5 sene de olabilir, bunların hepsi istanbulkart.istanbul da yazıyo)
  • esref  (15.01.21 17:12:00 ~ 17:12:21) 
banka app'leri bakiye görebiliyor artık. Fastpay, garanti vb. istanbulkart yükleme kısmına kartı kaydedince sonra bakiyesini de görebiliyorsunuz. Ben ilk Fastpay başlattığı ve kredi kartıyla da yüklenebildiği için onu kullanıyorum.


  • rodriguez2  (15.01.21 18:13:20) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.