Çizim için Hangi iPad?

Selamlar, uzun süredir procreate işlerini hayranlıkla takip ediyorum ve son aylarda hep ipad alma hayali var kafamda. şu an bütçem tam olarak belli değil fakat zorlasam 6-7 bin liraya zorlarım herhalde. iPad pro modellerine bakıyorum, çok pahalı. zaten 12.9 inç'i hayal bile edemiyorum, 11 inç sanırım bana yeter. bu iş için illa 2020 model mi almak gerekiyor, ikinci el ipad'lere de güvenemiyorum. bu işi nasıl çözerim arkadaşlar?

hobi olarak görsel tasarım, grafik animasyon işleri ile uğraşan biri olarak bence önce standart fare-klavye ile başla

bak bakalım sarıyor mu?

eğer sarıyorsa ipad'e veya pahalı çizim tabletlerine geçiş yap.
  • duyurukullanıcısı  (15.01.21 11:55:38)
Şu an sıfır satılan tüm ipad modelleri apple pen destekliyor.

düz ipad dedikleri modelleri tavsiye etmiyorum tek amaç çizim olsa bile gerçekten düşük segment aletler onlar. Ha çalışmaları iyi hoş tabi çoğu android tabletlere göre ama geçen sene ipad air inanılmaz bir güncelleme aldı ipad pro ile neredeyse aynı spec'lere geldi şiddetle tavsiye ederim ipad air modelini baya baya götürür uzun yıllar.

illa 2020 almak gerekmiyo tabi de eski ipad alınca kullanım süresi yıl bazında düşecek cihazın, işletim sistemi güncellemesi vs

başlangıç fiyatı 5700 ipad air 64 gb modeli kalemle birlikte dediğiniz fiyata geliyor aslında.
  • hedep  (15.01.21 12:01:24)