acil yol tarifi

zeynep kamilden yada capitolden dersem daha bilindik olur ataşehire arabayla en kolay nasıl gidebilirim en acilinden yol tarifine ihtiyacım var. kestirme olmasından çok kolay anlaşılır olması tercihimdir.

büle bak
tiny.cc
yani çevre yoluna çıkıcan
çamlıca bağlantısından gidicen
istanbullu da değilim ki tarifi net yapayım :) acil dedin diye hızla şeyettim.
  • kediebesi  (19.05.10 20:59:30 ~ 21:00:35)
birşey anlamadım desem haritadan değil de şöyle şurdan girceksin şu sapaktan sapıcaksın diye şeyetsen.yeni sahrakozyatağı o yoldan gitsem mantıklı olcak sanırım.

  • hazel  (19.05.10 21:05:01)
Malesef benim tarifim biraz karışık olacak:
1. Capitol'le caminin arasında kalan yoldan gir.
2. Yol bitince(100m falan) sola dön.
3. Yol bitince(birkaç yüz metre) sağa dön.
4. İkinci ışıklardan(kaçıncı olduğuna emin değilim diğer arkadaşlar yardım etsin burada)sola dön(yol yokuş aşağı gider).[edit: haritaya baktım. kavşak olan ilk ışıklarmış. Starbucks'a gelmeden.]
5. Yokuşun dibine gelince bir göbek var, oradan sağa dön.
6. Bir iki km sonra büyük bir köprünün altından geçeceksin. Köprüyü geçtikten hemen sonra solda o köprüye giden bir yol var. O yola girmek biraz zahmetli ama en azından ileriden u dönüşü yapıp girebilirsin herhalde.
7. O yolu izleyince ana yola çıkacaksın(E5-D100), Demin bahsettiğim köprü arkanda kalacak.
8. Ana yolu izle(5 km fian), Göztepe çıkışını geç. 3-5 km sonra sağdaki Toyota bayiinin oralarda yan yola gir.
9. Karşına Kozyatağı köprüsü gelecek. Altından geçip hemen tam sağdaki çıkışa gir(Hal tabelası olması lazım, biraz ileride bir sağ çıkış daha var orası değil.)
10. Çıktığın yol epeyce bir döndükten sonra başka bir anayola karışır. İkinci sağ çıkıştan çık(Gene hal levhası vardır)
11. Yüz metre sonra yol bitince sola dön.
12. Yüz metre sonra ilk ışıklarda sola dön.
13. Göbeği doğru geç(solunda shell olması lazım)
14ç İlk ışıklardan sağa dön. Bu yolu hiç sapmadan izlersen Ataşehir merkeze gelirsin.
  • o midas  (19.05.10 21:20:27 ~ 21:47:00)
Kediebesinin yolu daha güzelmiş. Dur onu da tarif edeyim:
1. Capitol'ün önündeki ana caddeye gir(Capitol sağında olsun).
2. İleride yol ikiye ayrılır, sen sola gir.
3. Ankara tabelalarını izle, Boğaziçi köprüsünün çıkışı olan yola karışırsın.(Köprü arkanda kalır)
4. İleride sağda büyük bir çıkış var(Ankara, Ataşehit, Sabiha Gökçen, Formula 1 filan yazar tabelasında)gir oraya.
5. Beş-on km sonra sağda Ataşehir Levhasını görürsün. Sap oradan.
6. Yüz metre sonra sağa Ataşehir gösterir gene. Oradan da sap.
7. Yol bitince sola dön.
8. Şu anda bulunduğun yer batı Ataşehir. Devam edersen köprüyü geçince klasik Ataşehire gelirsin
  • o midas  (19.05.10 21:41:39)
ilk tarifin sayesinde hayattan soğudum gidesim kalmadı ama ikinci tarifin mantıklı. ikincide sanırım benim dediğim kozyatağı istikametini anlatmışsın. capitolden sonra boğaz köprüsü tarafına sapmayıp düz ankara yazanlara devam edicem sonra da ataşehir yazan tabelayı görürüm heralde.

  • hazel  (19.05.10 21:47:16)
Ben her zaman ilk yolu izlerim. Hiç trafik derdi olmaz. Bir de ikinci tarif 3. maddede yanlışlıkla köprü yönüne sapmaktan tırstığım için o yolu hiç kullanmadım. Ama köprü tarafına değil Ankara yönüne saparsan bir daha problem çıkmaz. Tabelalar gayet güzel yolu gösteriyor zaten. Yanlız bazen(son bir iki aydır) o formula 1 yazan sapaktan sonraki kısımda anormal trafik olabiliyor.

  • o midas  (19.05.10 22:10:30)
bak solda türkçe tarif var ona göre gidersin işte
tinyurl.com
sırf harita değil beyav

edit: link bozuktu, düzelttim.
  • kediebesi  (19.05.10 22:14:48 ~ 22:16:31)
İkinci tarifte değişiklik var:
7. Yol bitince sola dön. Sonra 3. sola dön.

  • o midas  (19.05.10 22:23:45)
yanlışıkla köprü yoluna sapmaktan sen yolu bildiğin halde tırsıyosan ben hiç bilmeden büyük ihtimalle köprü yoluna sapabilirim. boğaz köprüsüne capitolü geçince sağa giriş var bahsettiğin o mu? bir de oralarda çamlıca şile falan yazıyodu sanırım ben mi yanlış hatırlıyorum. kesin karıştırıcamkimbilir ataşehir diye nereye giderim..

  • hazel  (19.05.10 22:55:36)