Ankara Yeni Mahalle'de çalışacak birisi nerede ev tutabilir?

Ankamall'e yakın bir yerde iş yeri. Başka bir şehirden gelip Ankara'ya yerleşicem. Bir tek Eryaman'ı biliyorum, güzel de yerler sakin geliyor ama herkes uzak olur oralar diyor. Nereler olabilir başka?

varlık mahallesi bence.

  • tolgan  (14.01.21 15:02:59)
yakın derseniz gazi mahallesi de olabilir.

ama biraz daha mesafeli olmakla birlikte çiğdem, 100. yıl, öveçler civarı da olabilir. aracınız yoksa ankamall'ün oraya tek dolmuşla gidebilirsiniz.
  • kibritsuyu  (14.01.21 15:04:33 ~ 15:10:07)
Beştepe, Emek, Bahçeli de düşünebilirsiniz. (Ankamall önünden geçecek minibüs güzergahı)

  • ankara06  (14.01.21 15:09:38)
nasıl bi yerde yaşamak istiyorsunuz, bütçeniz nedir, işe ne ile gideceksiniz?
bunlara göre değişir cevap.

  • elorelia  (14.01.21 15:15:40)
ayrıntı verirseniz yardım etmek daha kolaylaşır. evim iyi olsun yol uzun olsa da olur mu diyorsun ya da en kısa mesafede olsun gibi.

ankamall dediğimiz yer birçok semte kolayca erişimin olduğu bir nokta. metro durağı dibinde.. diğer taraftan otobüs dolmuş güzergahı geçiyor..
  • jepa  (14.01.21 15:27:18)
Araç var ise birazcık uzaklaşıp Hoşdere alternatifini düşünebilirsiniz. Hoşdere mükemmel konumda bir yerdir.

  • rahibeler terasa  (14.01.21 15:27:24)
İskitler
İvedik
Varlık
  • heritage  (14.01.21 15:34:10)
yani şu an yaşadığım küçük şehirde sıfır 3+1 eve 700 lira kira veriyorum :D o yüzden ankara büyük bir soğuk duş etkisi yaratacak ama biz 1700-1800 diyelim kiraya.

dediğim gibi göksu park çevresindeki yerler hep çok hoşuma gidiyor. sakin bir site hayatı yeterli bana şu an.
  • akatreil  (14.01.21 15:37:45)
göksu etrafı mantıklı değil. çünkü metroya ulaşmak için mutlaka otobüse binmeniz gerekecek. ankamall gibi merkezi bi yerde çalışmanın avantajını öldürürsünüz bu durumda.

dolmuş iğrenç bir ulaşım şeklidir. sonrasında da özel halk otobüsü ve egolar gelir. ankara için her gün kullanılacaksa en mantıklı ulaşım şekli metrodur. ben olsam metro güzergahından çıkmam kesinlikle.

sakin semt istiyorsanız batıkent ve eryaman metro durağı (bu bölgeyi içine alan bir sürü durak var) dibinde olan evlerden bakın derim.

ankara'da ev için soru soran herkese çankaya önerilmesine bir türlü anlam veremiyorum. adam metronun dibinde çalışıyor. deli gibi trafiğin olduğu çankaya'dan dolmuşa binersin deniyor. ilginç.
  • elorelia  (14.01.21 15:43:36 ~ 15:45:17)
1700-1800e anca idare eder evler bulursun ama sehir merkezinde her yere ulasimin cok rahat olu. Bunu istersen besevler cok iyi bence

  • proletarier aller lander vereinigt euch  (14.01.21 16:26:26)
Göksu etrafında ev tutanlar yazın mangal dumanından cam açamıyorlarmış. Ne kadar doğru bilmiyorum.

  • curukturpkokusu  (14.01.21 17:56:03)