sade yağın tadı nasıl?

patlamış mısırı tereyağı ile yapmak istiyorum ama olmuyor tabii ki malum yanıyor, patlattıktan sonra dökmek de çok iyi bir sonuç vermiyor. sade yağ kolay yanmıyor diyorlar peki tadı tereyağı gibi oluyor mu?

tadı tereyağ gibi, kokusu tereyağ gibi x 2.

  • koyusiyah  (13.01.21 21:13:57)
o zaman neden toptan tereyağı alıp direkt sade yağa çevirmeyeyim? oha çok iyi valla. sanırım daha geç bozuluyor bir de değil mi?

  • proletarier aller lander vereinigt euch  (13.01.21 21:15:57 ~ 21:16:12)
Çok ağır ya, yelken marka aldım ben, baya da durdu bozulmadan, geçenlerde attım kavanozu.

Pilava tereyağ değil de ahır koymuşsunuz gibi bir koku kaplıyor mutfağı.
  • turk kizi  (13.01.21 22:03:52)
Sonuçtan emin değilim ama bir de tereyağına zeytinyağı ekleyerek patlatmayı deneyin.. Bildiğim kadarıyla z.yağı tereyağının yanmasını engelliyor.

  • evanka  (13.01.21 22:07:33)
beni etkilemez gibi geliyor ağır koku konusu bir şans veririm gibi geliyor mutlaka. özellikle popcorn için kullanacağım için iyi bile olabilir hatta.

@evanka: olmaz öyle bir şey ne yazık ki içinde süt var tereyağının az da olsa illa yanar koyduktan sonra. yanan şey yağ değil süt yani aslında.
  • proletarier aller lander vereinigt euch  (13.01.21 22:09:29)
Buzluğunuzda yer varsa 10 kiloluk tereyağ alıp youtubedan bakarak yapabilirsiniz. Az uğraştırıyor ama toplu yapında tolere edilebilir :) ben seviyorum.

  • cilekli pasta  (14.01.21 01:51:34)
cok az sade yagla yapiyorum ben payltlamis misiri cok iyi oluyor tadi.

  • in vino veritas  (14.01.21 12:12:09)
Hiç denemedim ama sade yağ'ın (ghee) öneminden bahseden bir sürü doktor gördüm. Tereyağdan yapılabiliyor evde sanırım küçük bir miktar deneyin olmadı

  • eatpraylaw  (14.01.21 13:21:07)