Askerlik ve öksürük

Geçen yıl tam bu zaman askerden geldim. Bedelliydim. Ciğerlerinden öksürüyordum ve çok kötü hasta oldum. 1 ay kadar sürdü ve ilaç alınca geçti. Ancak soğuk havalarda ciğerlerim acıyor. Sıcak havalarda bir şey olmuyor sadece soğuk havalarda oluyor. Ne olmuş olabilir? Askerden önce böyle bir şey olmuyordu. Doktora gidicem ama sorayım dedim.

Mikrop komobosu oluyor bence.

  • ir mania  (13.01.21 17:55:49)
Ben de askerde bunu yasamistim. Soğuk ama çok soğuktu. Hava şartları degil fiziksel şartlar kotuydu. Yerlerde kar vardi ama kogus duvari çatlakti. Iceri ordan Ruzgar giriyordu. Neyse orada soğuğa ek olarak en büyük hastalık unsurlarından biri askerdeki battaniyelerdi. Yun battaniyelerin çok ince killari insanların oksurmekten oleyazmasina sebep oluyordu.

Bir bayram namazında yerlere serilmek uzere cikarmislardi koğuşlardan. Evet her firsatta yerlere serilen battaniyeleri örtüyormuşuz. Battaniyeler koğuştan ciktiktan sonra öksürükler azaldi.

Bu tur bir mikrobun biraktigi bir hasar olabilir. Iyi bir göğüs hastalıkları doktoruna gözükmekte fayda var. Gecmis olsun.
  • pass  (13.01.21 21:03:27)
zaatüre geçirmişsiniz. bende de aynısı var. soğuk algınlığı falan oluyorsa anında ciğerim ağrıyor geçiyor sonra

  • argent dawn  (13.01.21 21:46:41)
@argent 1 yıl sonra bile etkisinin devam etmesinin nedeni ne olabilir? Zaatüre de olsa şu an bir sıkıntı kalmamış olması gerekmez mi?

  • black mamba  (14.01.21 08:20:10)
Zaatüre ciğerde iz bırakabiliyor.

  • SiyamkedisiZorro  (14.01.21 09:14:20)