[]

Yazılım öğrenmek

Yazılım öğrenmek istiyorum. Amacım Ekşi Duyuru gibi bir soru cevap sitesi yapmak. Bu amaca göre sırayla neler öğrenmek gerekir? Teşekkür ederim.
 
html, css, javascript, nodejs (onyuz icin zaten javascript ogreneceginden arka tarafta da javascript kullanmak ogrenme surecini kisaltacaktir), sql veya nosql veritabani, cloud veya hosting teknolojileri.

minimum bunlar.ilk ucunden baslamak daha kolay ve eglenceli olacaktir. onyuz gelistirme icin react gibi bir kutuphane ogrenmek daha hizli ve duzenli is cikarmana yardimci olacaktir ayrica.

bunlarin hepsini ogrenip uygulaman cok uzun zaman alacaktir. minumum 6 ay (hayvan gibi calisarak), maximum yok. :) birilerinin yol gostermesine veya bir kursa ihtiyacin olabilir.
  • lemmiwinks  (13.01.21 15:49:49) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.