[]

Çocukları internetten nasıl koruyabilirim

Merhaba, iki çocuk için kullandıkları bilgisayar ve telefonlara yükleyebileceğim ve onlar için ulaşılmaması gereken servisleri engelleyen ve yaptıklarını monitör edebileceğim bir uygulamaya ihtiyacım var. ayrıca bu uygulama bir şekilde kendileri tarafından egale edilip kaldırılamayacak bir yapıda olmalı (sürekli şifre sorabilir v.b).
 
Telefonlar için google family, bilgisayarlar için de akınsoft un internet kafelerde kullandığı ürünler başarılıydı fii tarihinde.


  • mucoaga  (12.01.21 21:43:02) 
Android için familylink kullanıyorum. Dediklerini yapıyor.


  • vampir akrep  (12.01.21 22:56:44) 
Uygulama indirmeye şifre koyabiliyorsun. İpad'de var, android için de vardır diye düşünüyorum. Çoğu oyun reklam içeriyor ve çocuklar tıklayıp oyun indirmeye çalışıyorlar. @vampir'in dediği bunu da yapıyordur belki.


  • the coon  (13.01.21 01:12:29) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.