Tor+VPN

Merhaba,

VPS üzerine kurduğum Wireguard VPN'e bağlanarak internete çıkıyorum. VPN açıkken bir de TOR deneyeyim dedim. TOR internete çıkış yapıyor ama VPN üzerinden mi çıkış yapıyor yoksa kendine bağlantı yaratıp mı çıkıyor anlayamadım. netstatla kontrol ettiğimde 127.0.0.1'den kendine bağlantı yaratıyor gibi gözüküyor. VPN'deki iç ip adresim 75.75.0.5

TOR'un internete Wireguard kullanarak çıkıp çıkmadığını nasıl kontrol edebilirim?

merhaba,

nasıl bir tor bağlantısı oluşturdunuz? wireguard ile sunucunuza gidip, sunucudan da tor ile tor network'e bağlanmak ise amacınız, sunucunuz üzerinden çıkış yaparak ip adresinizi öğrenin. ip adresinin whois bilgilerinde tor node'u olup olmadığı görünecektir.(soru diğer türlü ise)

tor internete tor ile çıkar, siz bütün trafiğinizi yani bilgisayarınızdaki 'default route'u wireguard'a sokarsanız, tor'da oradan bağlantı kuracaktır.

kolay yolu, tespit yapmak istediğiniz bilgisayara wireshark kurup packet capture yapın, daha sonra pcap'i inceleyerek öğrenebilirsiniz.
  • kobretti  (11.01.21 20:47:42)
Yapmak istediğim Tor bağlantısı şöyle; pcden server'a kadar olan TOR trafiğini Wireguard gizlesin, serverdan çıkış TOR networke. ISS, TOR kullandığımı görmesin, serverdan çıkın trafiği gizlememe gerek yok.

VPN açıkken TOR browser ile internete çıkışım oluyor ve ip sorgusu TOR node ama serverdaki dns sorgularıma bakınca sanki TOR buradan bağlanmıyor gibi geliyor. Windows'ta kurulu olan wireguard programı "block untunneled traffic" olarak çalışıyor.
  • mytonn  (11.01.21 21:34:25)
servera bağlanıp tcpdump ile çözdüm olayı. Tam istediğim gibi çalışıyor. Teşekkürler @kobretti

  • mytonn  (11.01.21 22:02:30)