sabah gelecek misafire ne verebilirim?

saat 11 gibi gelicekler. kahvaltı gibi bir şey hazırlamak istemiyorum, bir sürü minik tabaklat, arta kalan yiyecekler vesaire en son kaldırılması/temizlenmesi ilgilenecek vaktim yok. ne ikram edebilirim? pasta/kahve için çok mu erken olur? ayrıca aç gelirler tahmin ediiyorum ama..? herkese tek kişilik tabak mı hazırlasam?

saat 11'de türk kahvesi ve yanına bir kurabiye ile kurtulabilirsiniz bence. Çok yamuk saatmiş gerçekten.

Edit: Aç gelirler kısmına sonradan dikkat ettim, o saatte aç gelinmemeli ama öyle ise bir gül böreği ve bir kurabiye ile idare edebilirsiniz.
  • whoosie  (11.01.21 14:25:47 ~ 14:28:19)
börek. tek başına olmaz diyorsanız, yanına da iki çeri domates ve bir salatalığın yarısını uzunlamasına iki parça koyun. bir iki dal da maydanoz. domates salatalık maydonoz olmayan versiyonu XXXX BÖREK'te 15 lira. domates salatalık ve maydanoz koyunca XXXX CAFE'de 25 lira.

  • co2s2  (11.01.21 14:28:14 ~ 14:29:41)
börek-açma-simit-poğaça
sucuklu yumurta
peynir-zeytin

geçmiş olsun.
  • yazar yazmaz yazan yazar  (11.01.21 14:44:05)
tek tabak hazırlamak daha mantıklı. sakallı poğaça, dilim ekmek, domates, salatalık, zeytin. yanına da çay.

  • elorelia  (11.01.21 14:46:00)
Kişiye özel tabak bence daha iyi. Bir pastaneden gözünüze hoş görünen minik poğaçalardan, tartlardan alabilirsiniz. Börek de güzel olur yanına.
Büyükçe bir çerez tabağı yapıp ortaya koyabilirsiniz kahve-çay içerken iyi gider. Ben çerez tabağının bir bölmesine bildiğimiz büyük çikolataları da kesip koyuyorum. Hiçbiriyle sonradan uğraşmanıza gerek kalmaz. Evde kedi yoksa çerezi de öylece bırakıp çıkabilirsiniz.

  • zahlebinin  (11.01.21 18:38:37)
Kır pidesi

  • zekicalik  (11.01.21 18:58:50)