[]

netflix'te bazı içeriklerin ses ve altyazı seçenekleri neden sınırlı?

mesela himym'ı almanca dublaj ve altyazısı ile izlemek istiyorum. ikisi de yok. hatırlıyorum eskiden bir ara vardı, birkaç bölüm izlemiştim. şu an sadece ingilizce ve türkçe var. dil seçenekleri ile oynadım değişmiyor. netflix almanya'da himym kaldırılmış mı demek oluyor bu? ama bizde var, neden istediğimiz altyazı ile izleyemiyoruz ki çok saçma. pöff.
 
ben TR'de netflix'te Türkçe - Arapça - Yunanca - İngilizce haricinde yabancı dil seçeneği görmüyorum nedense. Sanırım bizi Yunanistan ve Arabistan ile bir yerde grupladılar.


  • co2s2  (11.01.21 10:17:22) 
gerçekten aşırı saçma bir düzenlemesi var:/


  • akil kupuru  (11.01.21 11:22:26) 
Netflix bölgeye göre düzenleme yapıyor ve diğer dillere erişim vermiyor. Ancak Amazon Prime'de böyle bir kısıt bulunmuyor.


  • cursor  (11.01.21 11:24:17) 
tahminim , TR'de ucuz olduğu için Almanlar'ın TR'den alınan hesapları kullanmasını istemiyorlar.


  • co2s2  (11.01.21 12:03:12) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.