[]

DVR Kayıt Cihazına monitörsüz bağlanma

Güvenlik kameralarının bağlı olduğu DVR'ı direkt laptopa bağlayamaz mıyız?
İlla dümdüz monitör mü olması gerek?

DVR'ın HDMI çıkışı ve VGA çıkışı var.

Daha önce direkt HDMI'ı takıp bağlamayı denedim ama DVR ekranı yansımadı. Belki eksik bir şey yapmışımdır ya da bilgisayara uygulama indirmek vs. gerekiyordur ama ne?

 
  • mikro patlama  (11.01.21 03:02:41) 
Dvr internete bagli mi? Markasina gore yazilim indirebilirsin laptopa ve akilli telefuna uzaktan izleme icin


  • rockinside  (11.01.21 07:38:44) 
dvr'ın direkt monitör çıkışını bağlayamazsın, bilgisayarlarda ki görüntü çıkışıdır, giriş değil.

dvr cihazını ethernet kablosu ile ağa dahil ederek(ağ adresi için dvr'ın ayarlar menüsünden network, ağ, tcp-ip kısmından bakabilirsin) , ağ üzerinden program veya internet explorer üzerinden izleyebilirsin.
  • sealth  (11.01.21 08:09:48) 
network'e bağlı bir sistem ise, yazılımı üzerinden ulaşabilirsiniz.


  • co2s2  (11.01.21 10:19:01) 
Yazılım üzerinden ulaşıp canlı izleyebilirsin +1

Ama işlem yapmak, ileri geri sarmak kayıt almak velhasılı kelam cihazı randımanlı kullanmak için bir ekrana ihtiyacın var.

Bu işlemler ağ üzerinden yapılamıyor. Ya da benim kullandığım yazılımla yapılamıyor.

Laptoptaki HDMI veya VGA bağlantıları çıkıştır, giriş değil. Yani laptop bilgisayarın ekranını bu bağlantılar ile harici bir ekrana bağlayabilirsin. Tam tersi olamaz.

2. el ucuz bir monitör alıp DVR ile kullanabilirsin, ya da mekanda TV var ise onu da kullanabilirsin.
  • John Bloor  (11.01.21 11:28:13) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.