aliexpress'ten 100 adet ürün getirsem

şimdi bir tane getirince hesaplanan %20'lik bir gümrük vergisi ve gümrüğe sunum ücreti var malum. bu ücretleri 100 ile çarpılacak şekilde ödeyip bir üründen bireysel olarak 100 tane getirtebiliyor muyum? yoksa adetli getirdiğim için başka bir süreç mi işliyor?

Çok ufak tefek bir şey değilse,, ticari

  • baal  (10.01.21 23:56:04)
Çok ufak tefek bir şey değilse, ticari gibi muamele görüyor.

  • baal  (10.01.21 23:56:37)
ithalata girer ve ithalat rejimi uygulanır.

  • Tochinoshin  (11.01.21 00:06:38)
Çok ufak bir şey olsada kişisel kullanımın üzerinde olan her işlem ithalata giriyor.gumruk durumuna bakıp hareket etmek lazım.

  • duptıs  (11.01.21 00:09:30)
200 tanesi yan yana durunca "1 birim" malzeme yapar mı?

yani mesela 10 tane mendil bir araya gelince 1 paket selpak oluyor.
  • co2s2  (11.01.21 10:22:40)
Yapmaz. 100 tane ayrı mal gelecek yani. Zaten gümrüğe takılır mı diye sormak istemedim aslında, takılınca ne olacak diye sordum. %20'yi ödeyip kurtulabilir miyim yoksa sen toptan getirmişsin, garanti belgesi nerede ce belgesi nerede derler mi diye merak etmiştim.

  • roket adam  (11.01.21 10:36:59)
getirdiğiniz ürüne bağlı, ama ticari olarak işlem görecektir. Bu nedenle gelecek mala bağlı olarak, garanti belgesi ve satış sonrası hizmet yeterlilik belgesi gerekebilir. Ve tabi bu işlemleri yapmak için de bir ticari işletmeniz olması gerekebilecektir.

Bu durumu doğrudan bir Gümrük Müşaviri ile konuşmanız gerekiyor. (Ben değilim)
  • cursor  (11.01.21 11:30:05)
200 ürün doğrudan ticarete girer. gümrükçü yardımı olmadan çekmek zor olur.

  • co2s2  (11.01.21 11:55:22)