lazer ile a4 kağıda etiket basaren sıkıntı yaşıyorum.

tanex marka kağıda, bir a4'de 21 etiket olacak şekilde baskı alıyorum.
dokunduğum zaman mürekkep elime geçiyor.
bunun sebebi kartuşun orjinal olmayıp dolum kartuş olması olabilirmi ?
orjinal karuş kullanacaksam en ucuz orjinal kartuşu internette kim satar ?
650 diyende var 450 diyende.

yazıcın lazer mi kartuşlu mu? lazer yazıcıda kartuş olmaz.

  • alperz  (10.01.21 20:05:20)
yazıcı lazer. kartuş yerine tonermi demeliydim ?

  • aslindasorunumpsikolojik  (11.01.21 00:46:51)
evet. acaba lazer uyumlu olmayan kağıtlar mı var? yani lazer normalde şöyle çalışıyor: tonerin içinde toz var. yazıcı o tozun kağıda yapışmasını sağlıyor. belki de mürekkepli yazıcı gerekiyordur. kağıdın üzerinde yazar bence. ya da sitesinde...

  • alperz  (11.01.21 13:23:37)
lazer yazıcı, toner tozunu ısıtıp eriterek kağıda sabitler ve çıkınca ele bulaşmaması gerekir.

aynı marka etikete, hp laserjet 1102 yazıcı ile çıktı alıyorum, öyle bir problem yaşamıyorum. ama tonerim dolum değil, orijinal de değil, muadil toner.

ısınsa da tanex'in kağıtına eriyip yapışmayan bir toz demek ki.halbuki tanex'in kağıtları da öyle parlak, yapışmayacak kağıt değil, normal kağıt.
  • kibritsuyu  (11.01.21 13:34:36)