[]

Soğuk sıkım sızma zeytinyağı kokar mı

Rengi baya yeşil ve kokuyor normal mi acaba?
 
zeytinyağı kokar. iyi zeytinyağı kokar.


  • mikahakkinen  (09.01.21 20:57:35) 
Ne kokuyor? Sanki böyle zeytinyağı gibi mi kokuyor?


  • imnotsureabout  (09.01.21 21:15:44) 
Kokmayan zeytinyağı varsa çakmadir o. Soğuk sıkım diye bir şey de sadece lafta var. Kaynar su olmadan zeytinden yağ çıkması imkansız.Bu ara zeytinyağı sezonu. 15-20 gün sonra üretici tanıdığınız varsa zeytinyağı alabilirsiniz yeni mahsulden.
  • westblack  (09.01.21 21:19:34) 
Soguk sıkım sadece lafta olmaz. 30 derece altinda suyla gayet yağ alabilirsiniz, tabi daha az olur.


  • rockinside  (09.01.21 22:07:48) 
sıvı karbondioksitle üretilmiş zeytinyağı en kalitelisidir.
türkiyede üreten olduğunu sanmıyorum.
soğuk sıkma metoduyla kendim üretmediğim için belkide hayatımda hiç yemedim. dolayısı ile türk halkının %99,9 'unun gerçek soğuk sıkım zeytinyağını hayatında 1 kere bile yediğini sanmıyorum. dolayısı ile kokusu neye benziyor üreticiler dışında kimse emin olamaz.
  • aslindasorunumpsikolojik  (10.01.21 01:57:43) 
Hocam Dünya kadar zeytin bahçemiz var. Soğuk sıkım yalanını kim uydurdu bilmiyorum ama Türkiye'de öyle bir şey yok. Biraz zeyitinle hasır nesir olun. Zaten öyle bir şey olmadığını anlarsınız. 3-5 yağ fabrikası gezmeniz yeterli.

Ben yıllardır hiç yemedim mesela. Satan da yalan söylemiyorsa bir şey bilmiyorum.

Bizim büyüklerin eskiden ayaklarıyla çiğneyerek çıkardığı yağ olurdu. O da mesela kaynar suyla çıkar. Ilık suyla isterseniz 5 gün uğraşın 1 gram yağ çıkmaz.
  • westblack  (10.01.21 09:27:32) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.