dizimde 1. derece yırtık varmış

gradle 1 sprain yazıyor mr raporda. bağlar yumuşak dokular normal yazıyor

koşarken zıplarken sıkıntı olmuyor. yokuş çıkınca inince bisiklet sürünce ağrı değil ama garip bir şey hissettiriyor. sanki kemikler arasındaki doku kayboluyor kemikler birbirine değiyor gibi. aradaki dokulardan kaynaklı sanırım. sıkılaşmas için çalışıyorum aslında

en.wikipedia.org
bu sendroma uyuyor gibi.

www.precisionmovement.coach

bu hareketleri yaptım zaten bir süre ama işe yaramadı. normal fitness devam ediyorum squat lunges gibi. doktor da öyle dedi.

yokuşta mesela o ağrıyı nasıl geçirebilirim benzer durumda iyileşen oldu mu?

bir kaç doktor gördü ve spora devam dedi. 1. derece olduğundan sıkıntı olmaz dedi.

doktor görmedi mi raporu? doktor gördü de bir şey demediyse, işte şu rice dediklerininden (rest-ice-compress-elevate) yapabildiklerini yap. spor yapma.

bende de sol dizde ön çapraz bağda grade 1 strain vardı. (hoş mr raporu enkaz gibiydi, menisküs, baker kisti bilmem ne ne varsa yazmışlar) yokuş veya merdiven yukarı-aşağı hareket etmekte zorlanıyordum çok ağrı oluyordu dizimde, topallayarak yürüyordum. doktor raporu gördü ama sadece dinleneceksin dedi. benim ki koşuda zorlama sonucu oldu. dinlendirdim ama ancak 1-2 ay sonra iyileşmeye başladı. bir de saçma sapan otururken bacak bacak üstüne atma, ayağa yamuk yumuk basma vb. işlerini dikkat ederek yapmaktan imtina ettim...
  • malheiros  (09.01.21 15:37:39)
bir kaç doktor gördü ve spora devam dedi. 1. derece olduğundan sıkıntı olmaz dedi.

bende de merdivende sıkıntı oluyor.benim ama yıllardır durum bu. iyileşmedi yani :(
  • ShadowOfMoon  (09.01.21 16:17:22)