Mouse Hassasiyeti

Son zamanlarda sinir bozucu bir durumla karşı karşıyayım, kablosuz farelerim sık sık takılmalar yaşıyor.

Sağdan sola yukarıdan aşağıya fark etmiyor, bazen takılıyor ve ekranda mm mm değil de cm cm hareket ediyor gibi.

Fareden değil, farklı fare de yapıyor aynısını. PC değiştirdim, eskisine göre daha yeni bir pc kullanıyorum.

Win 10 yükledim, win 7 yükledim. Yok deli etmeye devam ediyor.

Ne olabilir acaba?

USB portunu degistirin, mumkunse USB 2.0 portuna takin. USB 3 portlari kablosu cihazlarin sinyalini etkileyebiliyor.

  • Haldamir  (08.01.21 14:39:14)
@haldamir teşekkürler, ama anakart 3.0 usb girişi olmayan bir kart. Acaba diyip daha önce değişmiştim portları, dur bir de arakdan öne alayım.

  • John Bloor  (08.01.21 14:50:52)
pilleri kontrol ettiniz mi? aynı sorunu yaşayıp en son pilleri sıfırlayınca canavar gibi olmuştu.

  • Improbable  (08.01.21 15:35:12)
farenin pilini değiştirdiniz mi?

  • inheritance  (08.01.21 15:38:30)
Pilleri de denemiştim, yazmayı unutmuşum. Teşekkürler.

  • John Bloor  (08.01.21 16:27:47)
bazen frekanslar karisiyor. ya da uzak kalip okumayabiliyor. bunun icin en temiz yolu bir yerden kablolu bulun ve deneyin.
gerisi sende mudur.

  • turbo sadık  (08.01.21 17:11:56)
Kasa masanın hemen altında aslında, mouse ile alıcı arasında ancak 1,5-2 metre vardır. Yanlız bugün arkadan alıp öne taktım alıcıyı, o saatten beri henüz sıkıntı olmadı.

Ya alıcı mesafesi yaklaştı diye, ya da usb girişi değişti diye.

Bakalım ne olacak, teşekkürler herkese.
  • John Bloor  (08.01.21 17:45:33)