Kablonet baglatma maceralari vol1

Gecen gunlerde duyuru acmistim ben ttnet pahali, kablonetten memnun musunuz diye. Herkes memnunmus, biz de gecelim dedik. Bugun cocuk geldi kurmaya, fakat kapinin onune kadar gelen sinyal mi uydu mu ne, evin icindeki seylerde cikmadi. Kapinin ordan delik acip oradan kabloyu gecircez dedi. Normalde elektrikci yapiyormus, ben de yaparim ama dedi. Ben de matkapla delmek falan deyince biraz kararsiz kaldim. Isterseniz siz dusunun yarin gunduz gozuyle yaparim dedi. Ben de tamam dedim. Yarin aricaz duruma gore. Basina boyle bir sey gelen var mi? Tavsiyeniz ne olur?
Bir de kabloneti arasam baska bir arkadasiniz gelse bir de o baksin desem ayip mi olur?

Yaparım ama parasını verirseniz yaparım demek istiyor. Yapar ama görevi değil. O yüzden parasını vermenizi bekliyor. Arasanız zaten görevimiz değil derler. Başka bir arkadaşı gönderseler o da görevimiz değil der. Hatta o ben yapabilirim bile demeyebilir.

  • pass  (07.01.21 20:21:08)
Öyle oluyor genelde bu işler. Digitürk isteseniz misal o da büyük ihtimal çatıdan yeni kablo çekecek eve.

  • Kahir ekseriyet  (07.01.21 20:29:15)
bina içi tesisatlar genelde bozuk olduğundan. kapı ya da duvar kenaır bir yerden delerek kabloyu içeri veriyorlar. zaten diğer türlü sinyal sıkıntısı oluyor. kendileri çekince sağlam oluyor. bir de modemin mesafesini falan planlayın. sonradan yerini değiştirmek isterseniz ev içindeki kabloyu ona göre ayarlasınlar.

  • helenart  (07.01.21 20:52:18)
Matkapla deliği siz açın o sadece kabloyu ayarlasın böylelikle para vermek zorunda kalmayın.

  • zekicalik  (07.01.21 21:11:24)
Kuruluma ücret ödediğiniz için kendileri yapacak. Ne demek elektrikçi. Ev içinde de matkap işleri çıkacak illaki, onları da mı elektrikçi yapsın? Saçma geldi ya da eleman sizi yoklamış. Türksat’ı arayıp olanları anlatın. Uyarı yapıp işinizi halledeceklerdir. Hiç böyle bir şeyle karşılaşmadım açıkçası 2-3 kere nakil yaptırdım. Yeni aboneliklerim de oldu. Ne istediysem ne gerekiyorsa yaptılar.

“Ben de yaparım ama” dedi ve sonrasında ne dedi, siz ne düşündünüz anlamadım. Matkapla delmesi mi sorun, -e başka türlü olmaz ki- yoksa bu iş için ekstra para istediğini mi düşündünüz? Öyleyse arayın müşteri hizmetlerini anlatın durumu.
  • Improbable  (07.01.21 22:12:52)