Uzun süredir bekleyen ev yapımı bira

Merhaba,

az önce aklıma geldi. nisan ayında yaptığımız birayı içebilir miyiz. aşağıdaki başlangıç kitinden alıp anlatılan şekilde yaptık ve o günden beri yerinden hiç kımaldamadı. kovanın olduğu yerde akşamları soba yanıyor 1 aydır, aralarında 2 metre var. ama önü kapalı.

içilir mi? yoksa çöp mü?

www.butikbira.com

Tadı meyvemsi olabilir ısıdan dolayı. Ama üç ay kovada durmuş birayı şişeleyip içmişliğim var. Sorun yaşamadım. Küf falan görmezsem ben şişeler, içerdim.

  • baal  (07.01.21 10:27:02)
efes maltın 1 senelik dinlenmiş biriları çıktı shsjsk acaba onun gibi olur mu ki. 10 ay oldu.

  • zbrs  (07.01.21 10:32:17)
biz 1.5 yıl önce yaptığımız birayı içtik. ilk zamanlarda içtiklerimize göre tadı daha bir oturmuştu. hatta enfesti.
baal'ın dediği gibi sıcaklıktan dolayı tadı meyvemsileşmiş olabilir ama zehirlenme olmaz korkmayın. zaten bozulan biranın tadı ve kokusu beni içme diye bağırıyor.

  • halanne  (07.01.21 10:45:16)
şişede bir seneden fazla durmuş birayı içtim. bir şey olmadı.

  • inheritance  (07.01.21 12:30:29)
tadı daha da güzelleşmiştir.

  • ankarakecisi  (07.01.21 13:42:03)