MAC bilgisyarda PDF içinden PDF kaydetme

Merhaba 500 sayfalık bir PDF dosyam var bunun 5-122-456 nolu sayfaları farklı şekilde PDF olarak kaydetme şansım var mı?
Windowsta yazdır seçili sayfalar deyip PDF seçip yapıyorduk ama MAC te bulamadık?

Mac'de daha rahat. Seçtiğin sayfaları sürükleyip bırakırsan pdf dışında bir yere onları pdf olarak otomatik kaydedecek.

  • giovanne  (06.01.21 22:59:44)
@giovanne ben kullanmıyorum eşim kullanıyor tam anlayamadım yani seçtiğimiz derken tikle falan mı seçiyoruz yoksa istediğimiz sayfayı mı masaüstü gibi bir yere sürüklüyoruz?
Birde biz o üç sayfadan tek pdf olsun istiyoruz?

  • basond  (06.01.21 23:03:01)
kontrol tuşuna basılı tutarak o üç sayfayı seçip masaüstüne sürüklerseniz o üç sayfayı tek bir pdf olarak kaydedecek

  • giovanne  (06.01.21 23:23:13)
bilgisayarın dili türkçe'dir diye tahmin ediyorum.

1. önizleme ile pdf'i açın.
2. ayırmak istediğini sayfayı fare ile tutup, masaüstüne sürükleyin. 3 sayfayı da ayırın bu şekilde.
3. masaüstüne ayırdınız ilk sayfayı önizleme ile açın.
4. eklemek istediğiniz sayfaları sürükleyerek ekleyin.

alternatif olarak:
aradaki sayfalari silerek de aynı sonuca ulaşabilirsiniz :)
  • helenart  (06.01.21 23:27:14)
ya da istediğiniz sayfaları elma tuşu basılıyken seçip elmayı bırakmadan dışarı sürüklersen de ayrı bir pdf yapar.

  • alperz  (07.01.21 06:47:49)
MAC versiyonu var mı bilmiyorum ama PDF olayının amiral gemisi DoPDF programıdır. zira PDF yapmana olanak sağlamayan herhangi bir program içerisinden bile "print" özelliği varsa eğer, program bilgisayara printer olarak tanıttığı için, print emri verdiğin herhangi bir şeyi pdf olarak kaydedebiliyor.

  • jeanluc  (07.01.21 06:49:21)