Hayatta olmayan babanın hastalık geçmişi bilgisine ulaşmak

Mümkün müdür?

Kendimdeki olası kalıtsal hastalıklara karşı önlem amacıyla bu bilgilere ulaşmak istiyorum.

yeni kaybettiyseniz e-nabıza geçildikten sonraki süreçteki kayıtları şifresini de biliyorsanız e-devletten falan görebilirsiniz belki. hoş nüfustan düşünce e-devlet girişleri de iptal ediliyor olabilir. onun dışında legal bir yol olduğunu sanmıyorum kvkk nedeniyle.

düzenli takip edildiği bir merkez varsa doktorundan rica ederek veya arşivciye 3-5 bir şey atıp kafalayarak ulaşabilirsiniz belki alternatif yol olarak.
  • hadsafhada  (06.01.21 20:38:44)
5 yıl oldu. E-nabızı hiç kullanmamıştı.

O yüzden sanırım Sağlık Bakanlığı İst. Müdürlüğüne başvurmam gerekecek.
  • pantepember  (06.01.21 21:57:54)
kaybedecek bir şey yok tabi başvurabilirsiniz ama dediğim gibi resmi yollardan bir şey elde etmeniz mümkün değil. o veriler babanıza ait ve normal şartlar altında sizin erişmeniz yasak. adli süreç vb. olsa bile bilirkişiler inceler karar verir siz yine göremezsiniz.

  • hadsafhada  (06.01.21 22:37:43)