Memuriyet için Demiryolları mı Uzay Ajansı mı? (Ankara)

KPSS merkezî atamada hangisini yazayım? Türkiye Uzay Ajansı yeni kuruldu, internet sitesi yapım aşamasında, adresi bile yok internette. Yeni olması iyi de olabilir kötü de. TCDD'nin büro memurluğu da güzel diyorlar ama bilemiyorum.

Bu arada hangisinin maaşı daha iyi diye bakmıyorum hangisinin işi-ulaşımı daha rahattır diye bakıyorum.

uzay ajansı'nın paso yatış olacağını tahmin ediyorum :)

  • nickini degistiren yazar  (06.01.21 14:34:15)
büro memurluğu açısından çok bir fark olacağını sanmam. hangi kurumda olursa olsun yazışma, evrak işleri falan olacak zaten. lojman, tesis, tayin hakkı (kurum hangi şehirlerde var) vs. gibi durumlara bakmakta fayda var. tüm şartlar eşitse "uzay ajansında çalışıyorum" demenin ayrıca bir havası da olacaktır :D

  • hadsafhada  (06.01.21 15:38:21)
-maaş, ek ödeme vs. Parasal yönden anlamlı fark oluşturacak bir durum söz konusu ise geliri fazla olan kurumu tercih ederim.

-tayin imkanı da çok önemli. Rutine dayalı ve kendine göre stresi olan bir iş memuriyet. Dolayısıyla insan şehir değişikliği veya haftasonlarını değerlendirebileceği bir bölgede yaşamak ihtiyacı hissediyor zaman içerisinde. Bence bu kriterde demiryolları öndedir, çünkü taşra teşkilatı yaygındır.

- iş yükü, sosyal olanaklar. Her ne kadar büro memuru her kurumda yaptığı iş sabittir gibi bir algı var ama, bu iş yükünün yoğunluğu kurumdan kuruma, hatta aynı kurumun aynı iş pozisyonunun farklı bölgelerinde/şehirlerinde/binalarında değişkenlik gösteriyor.
  • wilhelmwasmuss  (06.01.21 18:29:16)