[]

Kıbrısta ömür boyu yaşayabiliyor muyuz?

Vize ve hiçbir sınır olmadan vatandaş olmasak dahi sadece pasaportla ömür boyu kalabilir miyiz? Serbest dolaşım hakkı bu mu demek?
 
Çalışma izni olmadan turist olarak 90 gündü en fazla, 6 ay içinde toplam 3 ay kalınabiliyordu değişmediyse.

Ama oturum ve çalışmanın zor olduğunu sanmıyorum.
  • John Bloor  (06.01.21 11:59:21) 
@john
O zaman serbest dolaşım izni neden deniyor ki? Ne farkı var diğer vizesizlerden?

  • Unde bach canim  (06.01.21 12:05:29) 
Hayır.
Kıbrıs'ta girdiğiniz tarihten itibaren 30 gün kalabilirsiniz. Eskiden her halükarda polis merkezinden bu süre 90 güne çıkarılıyordu. Şu anda bu yetki içişleri bakanlığa verilmiş durumda ve sağlam bir nedeniniz yoksa veya torpilsiz uzatma işlemi zorlaştı.

Kıbrıs'ta ömür boyu nasıl kalabilirim?

Bunun için ya oturma iznine ya da çalışma iznine sahip olmalısınız. Mevcut izinleriniz olmadan Kıbrıs'ta yasal olarak kalamazsınız.
  • Başkalaşım  (06.01.21 12:52:46) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.