Kahve makinesinde fantastik filtre durumları

Saçma bir başlık oldu ama içerik de tuhaf zaten. Uzun zamandır moka potta kahve yapıyordum. Bugün bir değişiklik yapayım dedim ve kutusundan kahve makinemi çıkardım. Ancak bir sorun vardı: filtre kağıdım yoktu.

Ben de temiz pamuklu ince bir bezi (eski fanila) kesip haznenin içine koydum. Kahvem moka pota göre çekilmiş olmasına rağmen kahvenin içinde hiç telve yoktu. Süper filtrelemiş.

Soru: Ben böyle bez kullanmaya devam etsem olmaz mı? Bildiğin beyaz pamuklu fanila kumaşı. Şimdi bi sudan geçirdim bezi deterjansız. İkinciyi kullanıyorum.

BEYİN BEDAVA!

Amerikan bezi gibi bir şey denemenizi öneririm, kahvenin içindeki yağı da çekecektir pamuklu o yumuşak kumaş, aroma kaybedersiniz.

Zaten bu tip şeyler kullanılıyor ve aşırı mantıklı. Alttakini öneririm bir yatırım yapayım derseniz de.
dukkan.ekolojikdonusum.com
  • kullanıcıadımbuolsun  (05.01.21 17:46:06)
memnunsanız niye olmasın da bir süre sonra iğrenç bir hale gelmez mi o kumaş? bir de kokabilir.

  • aziz dostum jack  (05.01.21 17:47:03)
maske koyanı gördüm geçen gün.

  • kırmızıgözlüağaçkurbağasıyeşili  (05.01.21 18:38:53)
pamuk sıcak suda daha fazla dağılır diye biliyorum. pek sağlıklı olduğunu düşünmüyorum sonuçta iplik üretiminde nice nice kimyasallar kullanılıyor.

  • proletarier aller lander vereinigt euch  (05.01.21 18:53:51)
www.youtube.com
yukaridaki videoya bir bakin.

kisacasi, bir bez filtreyi uygun ortamda, saglikli, kendi uzerinde mini hayatlar olusmadan, temiz tutmak; bir cocugu buyutmekten daha zor oldugu icin, tavsiye etmem.
  • buf-e kür  (05.01.21 22:24:34)
Geçenlerde ben de mecburiyetten bez maske koydum, aynı şekilde harika filtreledi, kağıt filtreden çok daha iyi oldu. Ama tekrar tekrar kullanmanızı tavsiye etmem.

  • creepy  (06.01.21 00:05:40)
akı bokunu kurtarmıyor sanırım bu işin. ya da dört beş tane bezim olacak. sirkeli suyla falan yıkıycam ki yine de garantisi olmaz bakteri makteri işlerinin...

kağıda devam.
  • alperz  (06.01.21 16:48:14)
ben de genel olarak kağıt filtre kullansam da, filtre kağıdının bittiği ve yenisini almamış olduğum durumlarda tuvalet kağıdı veya havlu kağıt kullanıyorum. hatta bu sabah da bu yönteme başvurdum; sonuç her seferinde başarılı. :)

kullanım şekli: elinize 2-3 tur dolayabileceğiniz kadar tuvalet kağıdını veya 3 yapraklık havlu kağıdı -parçalara ayırmadan- hazneye şekilli şukullu (?!) koyun. şekilli şukulludan kastım, konik yapıya uygun fakat hiçbir yere de tek kat denk gelmeyecek bir biçimde hazneye koymak diyeyim. tek kat olursa erir, sadece dibine denk gelecek şekilde koyarsanız da kahve olma aşamasında filtresiz üst kısımlara bulaşır.

ne kadar anlaşılır ifade edebildim bilemiyorum fakat bu kullanımı kesinlikle tavsiye ediyorum. :)
  • brena  (07.02.21 10:53:39)