[]

yürüyüş için mont önerisi

yürüdüğüm yer rüzgarlı, tepe denilebilecek bir bölge.
akşamları ortalama 10-15 derece sıcaklıkta yürüyorum.

üşümeye, terlemeye uygun özellikte, tercihen kapüşonlu mont arıyorum.

bütçe: mümkün mü emin değiim ama 500 TL civarı
33, kadın

şimdiden teşekkürler.

 
İnsanı bulunduğu iklimin olumsuz etkisinden koruyan şey mont değil içine giydikleri, boynunu göğsünü sırtını yeterince koruyup korumadığı, ne kadar hareket ettiği ve terini soğutmadan üstünü değişip değişmediğidir bence. Yoksa mont tek başına sportif veya gezmelik hareketten veya iklimden korumaz insanı. Kafana göre kendini kouyacak şekilde giyin, gönlüne göre bir mont giy ve çık bence. O 500 lirayı da spor ayakkabısına harca derim.


  • 1bir1bir1  (03.01.21 20:30:59) 
Sürekli hareket halinde olacağınız için ‘gönlünüze göre bir mont’ ya da kalın mont giymemelisiniz. Outdoor mağazalarında satılan ince rüzgar ve su geçirmez montlar var. Softshell mont diye arama yapabilirsiniz. İçinize giyeceğiniz kıyafeti de yine hareket edeceğinizi göz önünde bulundurarak doğru tercih etmelisiniz. İçlik ve üzerine ince bir polar yeterli olur.


  • hepbiarayisicinde  (04.01.21 03:35:27) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.