kilometresi ile oynanmış araç

bu aracın dezavantajı ne olur, otomatik vites, hasar kaydı yok.
fiyatı ortalamaya göre biraz aşağıdaydı, dikkatimi çekti.

Uzun yazdım ama sildim. Halk tabiriyle üzebilir. Sanayideki ustayla dostluğunuz arttırabilir, belki çocuğunu kolejde okutabilirsiniz :)

Temelde 4 gösterge var (yaş,km,bakım,hasar). Bunlardan birinde hile yapılmış bir aracı almam. Bir çeşit dolandırıcılık zaten. Bu yüzden en pimpirikli alıcılar, 3-5 yaş arası, yetkili serviste bakım görmüş, hasarsız, orijinal km'li araç ararlar.
  • the coon  (03.01.21 03:28:05)
Göstergesi oynanmışsa hasar kaydı olmaması pek bir şey ifade etmemeli. Ne kadar güvenebilirsiniz ki.

  • catch the arrow  (03.01.21 04:02:23)
alır almaz trigger-devirdaim değişmen gerekecek, turboluysa turbo revizyonu yakın olabilir. bunları topladığında zaten 4-5 bin gider. aldığın araç 150.000 gösterirken 350 binde olabilir haliyle 2 katından fazla aşınmış bir motor ve şanzıman alıyorsun.

  • orpheus  (03.01.21 04:10:12)
Kilometresi ile ne zaman oynanmış bilemezsin. 500binde de oynanmış olabilir, 100binde de.
Rulet gibi araba, ne sonuç geleceğini bilemezsin.
Ek olarak hasar kaydı olmaması arabanın ortadan yarılıp toplanmadığı anlamına da gelmiyor. Ne araçlar böyle dolandırıcı gibi satılıyor.
  • logisticsmanager  (03.01.21 04:55:22)
daha çok çalışmam gerek araç konusunda demek ki, çok teşekkür

  • siyah gece  (03.01.21 05:11:28)
Uzak durulması gereken bir araç. Satarken çok zorlanırsın. İkinci el tabiriyle "kardeş olursun" o araçla.

  • himmet dayi  (03.01.21 10:29:22)
Aracın kilometresi ile oynayan adam başka her şeyi hakkında da yalan söyleyebilir. Kaç km'de oynanmış olursa olsun almam o aracı.

  • synesthesia  (03.01.21 11:45:44)
Marka modele de bağlı biraz. Araç Civic ise ve baya uygunsa alınır. İsterse on takla atsın insanımız civigi alıyor yine de. Öyle bir kafa var işte.

  • fikox  (03.01.21 13:16:55)