Çelik Konstrüksiyon Ev

Merhaba,

Arsa üzerinde kendimiz oturmak için modern bir yapıda, prefabrik niteliğinde olmayan, uzun yıllar oturulabilecek bir ev yaptırmak istiyoruz.

Avantaj ve dezavantajları nelerdir betonarmeye göre? Sıkıntı yaşar mıyız yoksa memnun kalır mıyız kaliteli bir şey yaptırsak?

Merhabalar,

Şuan tamda bu başlangıçlardayim.

Çelik ev için m² 2300 lira

Prefabrik için m² 1200 lira

Beton ev için m² 2000 lira

Ortalama veriliyor

İstek ve talep doğrultusunda fiyatlar uzaya kadar çıkabiliyor.

Ben büyük ihtimal prefabrik yaptıracağım , korona sebebiyle gidecek yer olsun diye.

Ev kabaca iç ve dış yaptıracağım , sonrasında ayrı bir usta ile iç ve dışı çalışma yaptıracağım.

Tahminim 100 m² için prefabrik ev 80 bin lira tutuyor,

60 binde iç ve dış parke mutfak fayans vs. Tutacak ..
  • kleider  (01.01.21 18:29:26)
Eğer tam olarak çelik ve beton arasındaysaniz çelik derim, YouTube da çok iyi bilgilendirici videolar bulunuyor

  • kleider  (01.01.21 18:30:50)
www.amerikanevi.com

  • duster  (01.01.21 18:35:47)
bulunduğunuz konuma göre çelik konusunu güzel araştırın. bir yakınımız çelik olarak işe başlayıp ahşap ile sonuçlandırdı. Yaz-kış sıcaklık farkı ve gece gündüz sıcaklık farkları çelik konstrüksiyonda ses yapma gibi bazı problemler yaşatabiliyormuş.

  • pccopath  (01.01.21 18:36:58)
Yangın, ses ve ısı izolasyonu için ekstra önlemler almanız gerekir. Özellikle yangın kritik.

Onun dışında çok iyi mühendislik hizmeti almalısınız. Çelik konstrüksiyon deyip işi demir doğramacıya yaptırmaya kalkmayın. Çok iyi projelendirilmis ve şantiye kaynağı minimuma indirilmiş olarak malzemeler atölyeden projesine göre kesilip biçilip bulon delikleri açılarak gelmeli. Çelik yapıda özellikle birleşim ve ek yerleri çok kritiktir, proje dışına çıkmaya kesinlikle tahammül olmaz. Tüm bu aşamalar fiyatı yükseltir ama zaten müstakil bir ev için çelik lükstür, lüksün de bedeli vardır.
  • temasettin  (01.01.21 19:49:15)