galeriden ikinci el araba

selamlar, ikinci el düsük model uygun fiyatli bir araba almamiz gerekiyor. biraz ani bir ihtiyac cikti. ama istanbul'da kimseye güvenemiyoruz. o yüzden en azindan tramer kaydi, ekspertiz raporu olan arabalara galeriden bakalim dedik. ya da markalarin kendi galerilerinden bakalim. ama corona olunca gezmemiz zor. internetten bildiginiz güvenilir galeri, ya da gidip memnun kaldiginiz yerler var mi? nereden bakalim kime güvenelim?

Ikinci elde kimseye guvenemezsiniz. Bir secenek, garantisi devam eden araclar.
Ikinci elde galeriden cok arabadan yana sansli olmaniz gerekiyor.

  • burfak  (31.12.20 15:49:43)
durum buysa kurumsal firmalar (dod vb) olabilir. yine de iyi araştırmak gerekir. piyasa berbat.

  • scudman1  (31.12.20 15:58:32)
ikinci elde asıl galerilere güvenilmez. ne hikayeler var galerilerden alınan arabalarla ilgili.

dod vs. gibi resmi kurumlar belki biraz daha güvenilir olabilir.
  • avianthem  (31.12.20 16:11:49)
evet ben de dod'dan baktim simdi. artik biraz fazla ödemeye raziyim. dod gibi baska var mi bildiginiz?

  • kaputt  (31.12.20 16:14:56)
Adamların ellerindeki ekspertiz raporlarına güvenemezsin. Sen gidip bi ekspere göstermen gerekir arabayı

  • silah taciri  (31.12.20 16:17:03)
ama dod'a güvenilir herhalde degil mi?
eve yakin yan yana galerilerin oldugu bir cadde var ama onlara bile güvenemeyiz degil mi?

  • kaputt  (31.12.20 16:20:17 ~ 16:29:06)
toyota istiyorsan misal toyota resmi bayii sine git elinde ikinci el araçlar oluyor
ve ya honda hangi marka istiyorsan.

  • jamswety  (31.12.20 16:23:10)
Herkese katılıyorum, buna ek olarak tavsiyem normalde ikinci el satmayan bayilerde görürsen de bakabilirsin.

Türkiye'de aracı normalde ikinci el satmayan ama sıfır karsiligi müşteriden aldiklari araci satan baya taninan bir yerden almistik. Genelde bu insanlar böyle takas islerine girmez, bir de ismini bir tane ikinci el satıp sorun cikmasiyla lekelemek de istemez.

Galeri kesinlikle hayır herkes gibi.
Yetkili bayide de bayiyi biraz arastir, ne yetkili bayiler ne sıkıntılı araclar satti.

En garantisi bence; firmanin bayisi, garantisi devam eden araç, servisler yetkili serviste yapılmış.
  • logisticsmanager  (31.12.20 16:36:15)