[]

Merakımdan bir soru: Devlet üst kademeden borç hemen silinir mi?

fantazi yapıyorum da :) Mesela benim şirketim var. şirketimin 700.000₺ lik vergi-sgk-bağlur borcu var. üreticiyim, girişimciyim, memlekete katma değerim büyük. İş geliştirmeyle ilgili de 500.000₺ ye de ihtiyacım var.
Cumhurbaşkanlığından bşr devlet büyüğü beni duyuyor, bana inanıyor ve güveniyor.
Hibe, kosgeb destek vs vs gibi süreçleri bekletmeden ve sürdürmeden; zart diye bir günde, bir telefon ya da yazıyla tüm kamu borçlarımı sildirip, bana yatırım için gerekli olan 500.000₺yi ateşletebşlir mi sizce?

hayal kuruyorum, bozmayın nolur. Olma ihtimali nedir?
(hğkümet yandaşı ve yalaka olmadığımı da varsayarsak)

 
o telefon veya yazıyı yazacak olan devlet büyüğüne bir güzellik yapacaksan neden olmasın. 50 akrabasını işe sokarsın, yeğenini %50 ortak yaparsın belki şirkete?

ya da aşiret sahibisindir, 50.000 oy vaad edersin :)

diger turlu isteğinin gerçekleşmesi imkansız.
  • a darkness coming  (31.12.20 01:16:09) 
o paralar devlet büyüğünden istemek için çok ufak. 50-100 milyonluk olabilirsen silinir.
tabi türkiyeden bahsetmiyorum ama mogadişu'da bu şekilde oluyor diye duydum.

  • orpheus  (31.12.20 01:54:34) 
700 bin Tl kamu borcu olan bir şirketin memlekete olan katma değer tam olarak nerede ola ki? kazandığını yemiş bir şirket profili bu.


  • fucking machine in my head  (31.12.20 10:44:11) 
daha kolay olanı şu; hemen sana bir ihale verilir.


  • reanarchy  (31.12.20 10:48:05) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.