[]

Yılbaşı Gecesi Arkadaşa Geçip Ertesi Gün Götüm Götüm Eve Dönmek?

Kabataş-Feriköy arası.
2.5 km.
Arada Taksim Meydanı var (etrafından dolanılabilir?).
Bisikletle dönebilirim (hızlı hareket etmek için).

Bu risk alınır mı?

Not: İlk hafta sonu yasağında, bilmeyerek bisikletle Fındıklı-2. Köprü arası 1,5 saat kadar gezmiştim, hiçbir polis tarafından durdurulmamıştım. =O

 
Yılbaşı sebebiyle normal yasaklardan çok daha katı önlemler alınacaktır, günlerdir bunun işaretlerini verdiler. Güzergah da çok riskli, 3000 tl koymaz diyorsan dene.


  • temasettin  (30.12.20 23:40:55) 
denenmez.


  • sutlu nescafe  (30.12.20 23:43:30) 
1-2 kilo kedi maması alın ve yol boyunca kedileri besleyerek eve gidin. sokak canlarını beslemek serbest, bu uzun yasaklarda sokak canları daha zor şartlarda olacak. pazar günü pendik sahilde kedileri besledik, birçok polis geldi geçti yanımızdan birşey diyen olmadı.


  • surprise  (31.12.20 00:09:47 ~ 00:10:26) 
Hafta sonları 5’e kadar yani esnafın kapatma saatine kadar, herkes geziyor, sahilde yürüyüşünü - sporunu yapıyor ne ceza yedim nede yiyen gördüm. Öğle saatlerinde bisikletinle ve kedi maması fikri güzelmiş ne olur ne olmaz diye yanına alıp gidebilirsin bence. Bir şey olmaz ama sen yinede yapma :)


  • IcedFlames  (31.12.20 06:53:43) 
denenmez +1


  • Nickbulamadım  (31.12.20 11:58:45) 
yılbaşı kutlamalarına özel bir gıcıklık olduğu için ertesi gün gündüz saatlerinde kontroller sıkılaştırılacaktır diye tahmin ediyorum. ama saat 17:00'ye doğru marketlerin kapanış saatlerine yakın zamanda, elinize bir alışveriş torbası alın, içine evden bir iki paketli ürün atın, markete gittim eve dönüyorum diyin.

ya da hastalığın arkadaş evinde de bulaşabileceğini düşünüp ne kendinizi ne de arkadaşınızı riske atmayın, evde oturun.
  • halanne  (31.12.20 12:37:25) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.