yüzümün tek tarafına sivilce basması

Normalde sivilce problemi olan biri değilim, geçen gün gün içinde sol tarafımda 5 büyük sivilce birden çıktı. Hepsi derin, ağrılı ve ateşli sivilce. Aynı anda tek tarafla bu kadar sivilce çıkmasını klasik yağlı cilde bağlayabilir miyiz? Yaş oldu 30 artık sivilcem de çıkmasın yahu.

Yastık kılıfı sebep olabilir tek taraftaysa. Sık değiştirmek lazım. Veya saç tek tarafa çok temas ediyorsa, o da etkiler.

  • gayda  (30.12.20 21:46:45)
elin yüzünün sol tarafında belirli bir süre gezinmiştir sen farkında olmadan. çeneyi avuca yaslayıp parmaklar yüzde pc'ye, tv'ye bakmak gibi ya da uzun süre bir şeye odaklandığında, stresli bir iş yaptığında elin farkında olmadan yüzün bir tarafında sürekli gezinmesi gibi. çok ciddi şekilde -özellikle tırnak araları- ve gün içinde birçok kez yıkanmayan ellerin yüzde gezinmesi sivilceye sebep olabiliyor.

  • iggy pop  (30.12.20 22:30:49 ~ 22:31:18)
Onceki 2-3 gunde olagan disi seyler/olagan disi miktarlarda biseyler yediyseniz de olabilir (1 tabak yerine 1 tencere makarna gommek gibi mesela)

  • taurina  (31.12.20 10:22:11)