[]

Bu mümkün mü?

Fake mi? Mümkün mü?
 
Bir dönem böyle bir olay olmuştu. Hatta yanlış hatırlamıyorsam bakanların adresleri çıkmıştı. Doğru olma ihtimali var. 72 milyon dediğine göre zaten eski bilgiler. Şimdiki nüfus daha fazla olduğu için bahsettiğim dönemde ortaya çıkan dosya olabilir. Yaptığı şey suç bu arada. Biri dava açarsa paketlerler.


  • dissendium  (30.12.20 20:01:14) 
hala deepwebde bulunuyordur tahminen. Bir dönem çok rahat bulunuyordu hatta dümdüz websitesinde de vardı, sonra onlar gitti deepwebden rar olarak çekebiliyordun. Biraz arasan o sitenin adresini bulup Tor browser ile çekebilirsin yani 5k tl'lik bişey değil :D 2009 seçiminde oy kullanmış herkesin verisi var. Ailem hala o adreste oturuyor mesela, güvenlik açığı aslında.


  • rodriguez2  (30.12.20 20:19:40 ~ 20:20:27) 
Torrente düşmüş olan değil belki ama bunlar aslında gayet para ediyor. Telefondan satış yapan küçük-büyük işletmeler hep bu tarz datalar üzerinden gidiyolar. Datanın güncelliği önemli ama. Marketin potansiyel müşterisi olabilecek bir kişi lokasyonu yaşı vs gibi sebeplerle 2 sene sonra potansiyel olmaktan çıkabiliyor.


  • IncredibleMau  (30.12.20 20:20:29) 
mümkün ama almak da satmak da suç teşkil eder.


  • false pretension  (30.12.20 20:36:38) 
İnternete düşen datalar seçmen datalarıydı. O zamanda yaklaşık 50 küsür milyondu. Eğer bu gerçekten 72 milyonsa başka bir yerden geliyordur. Bence fake bu arada.


  • Depik  (30.12.20 21:06:47) 
50 milyon data eski bilgisayarımda hala duruyor. para edeceğini bilseydim satardım sjsksls


  • zbrs  (06.01.21 11:50:26) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.