Sokaktaki yavru köpek

Merhaba,

Annem bu sabah yan evin bahçesinde yavru bir köpek görmüş. Biraz ekmek ıslatıp koymuş ama yememiş. Ben de süt verelim dedim de çok anlamıyorum maalesef. Et yiyebilir mi? Markete gittiğimde köpek maması almayı düşünüyorum. Bir de havalar epey soğudu burada. Bu çocuk için ne yapılabilir? Yerimiz olsaydı eve alırdık ama o da mümkün değil.

Sabahtan beri ekmeklerin başında oturuyor. Annesi de yok sanırım. Önerilerinizi bekliyorum.

Yavru köpekler için ıslak mamalar var onlardan alabilirsiniz. Kuru mamaları yemeyebiliyorlar ıslakları hemen yiyiveriyorlar.
Çok sağlıklı şeyler değiller ama "aç bitir" salam, sosis falan da yiyebilir.

Üstünün kapalı olduğu bi alan var ise onun altına karton koli veya eski kilim vb. koyabilirsiniz üzerinde yatması için. Açık alanda olursa yağmurdan vb ıslanabilir.
  • yanginmerdiveni  (30.12.20 13:28:49)
İslak mama+1
Annesi gelebilir belki ama gece de gelmemis olursa sokakta zorlanabilir. Büyük kopekler denk gelirse bogabilirler, lutfen gozlemleyin, korunakli bir yer saglarsaniz cok iyi olur.
Sosyal medyada hayvan sahiplendirme gruplari var, belki fotografini paylasabilirsiniz
  • her giriste sifresini unutan adam  (30.12.20 14:26:48)
Merhaba inek sütü lütfen vermeyin sindiremiyorlar. Aç bitir fikrine katılıyorum sonuçta pek fazla şansı yok yavrucağın yemek konusunda.
Islak mamalar var yazıldığı gibi.
Korunaklı bir alan yaratabilirseniz çok iyi olur. Bir milyonculardan ucuz polar battaniye falan belki.
Temiz su bulundurmanız çok önemli.
  • wild honey suckle  (30.12.20 16:35:35)