Toplayacağım PC parçaları birbirleriyle uyumlu mu?

Merhaba, arkadaşım bir PC topluyor ve yılbaşından önce alması gerekiyor.

Bana gönderdiği listeyi ekte paylaşıyorum. Fiyat sorun değil. Temel olarak mimari işler için kullanılacak.

Bu parçaların birbirleriyle uyumlu olup olmadığı konusunda yorum yapabilir misiniz?

Örneğin, işlemcideki sıvı soğutucu, PSU veya kasanın fanlı soğutma sistemleriyle uyumlu mudur?

Ya da güç kaynağı bu sistem için yeterli midir?

Yardımcı olabilirseniz sevinirim.

resim çok küçük link şeklinde atabilir misin

  • NightBringer  (30.12.20 11:30:44)
hangi link daha iyi çalışır bilemediğim için iki ayrı yere yükledim:

eksiup.com

i.redd.it
  • inafkafi  (30.12.20 11:34:52)
uyumluluk konusunda bir problem yok. sadece işte "şunu şöyle yapacağına ondan biraz kıs şunu arttır" yorumları olur ama sen bu sistemi kullanırsın problem olmaz

  • NightBringer  (30.12.20 11:36:26)
PC toplama sihirbazı olan sitelerden sırayla parçaları seçerseniz, uyumsuz olanları listelemez zaten.

Listede tuhaf bişey yok, sadece soğutucuyu bilemedim.

Ayrıca monitörü 144 hz alın bari almışken.
  • John Bloor  (30.12.20 11:38:12)
Uyumlu görünüyor.
Fotoğraf çok ufak, net görünmüyor, 3000mhz bir ram seçmişsiniz galiba. Ryzen'ler yüksek saat hızında çalışan ram sever, anakartınız 4400mhz'e kadar destekliyor. 3. nesil ryzen 9'ların en efektif çalıştığı frekans 3733 mhz ama piyasada yok dolayısıyla 3600 ideal seçim olurdu. Daha öncesinde anakartınız o rami destekleyip desteklemediğini kontrol edin mutlaka.
www.asus.com

Güç kaynağı yeterli.

işlemci soğutucu sıvı soğutucu değil? İşlemciyle gelen kendi soğutucusu. Gayet iyi, işinizi görür.
  • battal gemalmaz  (30.12.20 11:45:41)
@battal gemalmaz,
Resimlerin yüksek çözünürlüklü hallerini yukarıda bir yorumda paylaştım.

Seçtiğimiz ram 3600, ideal olduğunu varsayıyorum o zaman :)

Soğutucu dediğiniz gibiymiş, ama arkadaşım yine de sıvı soğutucu ekledi şimdi.
  • inafkafi  (30.12.20 11:48:48)
mimari işlerde 3d render vs alacaksa o monitör yerine daha yüksek çözünürlüklü olanı seçmesini tavsiye ederim. dell ultrasharp'ta gayet harika ama diğer özelliklerle kıyaslayınca, daha iyisini seçebilir gibi duruyor. ips monitor ve led monitor farklarını da kanlı canlı görüp ona göre seçimi yapsın bence.

bu listeyi ben hazırlasam, bir tık daha büyük ekranlı, 144-165hz ve led olanı alırdım.

ama düz mimari tasarımlar yapıyor olsam bu kadar detaylı monitör yerine arkadaşınızın seçtiği gibi bir monitör alır geçerdim
  • avatar is back  (30.12.20 12:01:23)
Sonradan verdiğiniz linki görmemişim, 3600 gayet iyi. 32x2 seçmeniz de iyi olmuş, ihtiyaç halinde diğer iki slotu da kullanabilirsiniz.

İşlemcinin kendi soğutucusu normal kullanımda yeterli olur. Seçeceğiniz sıvı soğutma tabi daha sessiz ve -modeline göre- daha serin çalışacaktır. Tercih meselesi.
  • battal gemalmaz  (30.12.20 12:40:14 ~ 12:43:21)
pcpartpicker.com

şurdan çok güzel bakarsınız uyumlu mu değil mi.
  • barabas  (30.12.20 13:13:06)
Sistem güzel, fiyat ne çıktı? :) ben de topluyorum bu tarz birşey, yeni nesil ryzen'ları alacağım sanırım.

  • kobretti  (30.12.20 14:01:01 ~ 14:01:46)
Oem fiyatlarını epeydir takip etmiyorum. 3950x'i kaça alıyorsunuz? Acaba 3950x yerine 5900x ya da 5950x mi alsanız?

  • battal gemalmaz  (30.12.20 14:05:28)
Thermaltake Tr2 S dandik bir güç kaynağı, özellikle 3080 ekran kartı kaliteli ve güzel bir güç kaynağı ister. Sıvı soğutucu alacağınıza kaliteli bir güç kaynağı alın, Corsair'in iyi serilerinden veya Seasonic daha iyi olur.

  • Haldamir  (30.12.20 14:24:55)