Aydınlatma Tavsiyesi Hk

Selam Romalılar,

Şimdi bir aydınlatma çözümü ihtiyacım var. Masa lambası kullanıyorum. Çalışırken kağıdın üzerine yansıtıyorum, akşam pc de çalışırken göz yormasın diye duvara çeviriyorum, zoom yaparken suratıma çevirip ışık işini çözmeye çalışıyorum.

Şimdi sorunum şu lamba yakında kullanımda noktasal bir alana ışık veriyor. Bunu çözmek için masa lambasına bir a4 kağıt tarak ışığın yayılmasını sağlıyorum.

Peki kendinden böyle çözümü olan masa lambaları var mı? Yani masa lambasının ilgili yerine ben led lamba takayım, sonra bir kapağı olsun lambanın ve onu kapatayım. Bu sayede ışık noktasal bir yere değil daha yayılarak yansısın. Beni a4 çilesinden kurtarsın. Hue play gibi aslında istediğim şey. Malum onun içinde dahili ledleri var, ama beyaz bir plastik tabaka olduğundan o ışığı yayıyor. Ama hue play benim için işlevsiz kalıyor diğer konularda.

Özetle siz böyle bir masa lambası biliyor musunuz? Gördünüz mü? Yada tavsiyeniz ne olur?

öyle masa lambaları var mı bilmiyorum fakat biz çekimlerde şu tür, kelvini + filtreleri + ışık gücü ayarlanabilir yarı profesyonel ışıklar kullanıyoruz.
www.sahibinden.com

  • ankarakecisi  (29.12.20 22:16:37)
Hocam senin ilacın kıskaçlı bir tripod üzerine takılmış Ulanzi VL49. Video ışığı olarak geçiyor. En ucuz çözümün bu olur.

  • roket adam  (29.12.20 22:56:21)