Tahret musluğu olayları :)

Merhaba sevgili duyuru, yeni evimde tahret musluğunu yukarı kaldıramıyorum.
Bu klozet ankastre arkasında sifonluğu olmayanlardan.
Nasıl yönünü değiştirebilirim? Sağa sola zar zor oynatabildim ama yukarı olmuyor.

başlıktaki mahcubiyet sırıtışına güldüm kjasdk
deliğin içine girebilecek sert bir çubuk gibi bişey bulabilirsen yukarı doğru yön verebilirsin belki.

  • Jux  (29.12.20 19:04:32)
Taharet muslukları yukarı yönlendirmek için yapılmazlar. Musluktan suyu el ike alıp kırçlarımızı elimizle gıcırdatmak suretiynen temizlenelim diye yapılırlar. En sevmediğim şey. Kooolll gibi sçmışım, bekliyorlar ki hepsini avuçlayayım, güya temizlik bu. Sonra da saatlerce kokusu gitmez artık.

Tuvalet kağıdını alıyoruz, kırçımızdaki bilumum malzemeyi temizleyebildiğimiz kadar temizliyoruz bu kağıtla, anca ondan sonra musluktan elimize su alıp kırçlarımızı çap çap çap şeklinde temizliyoruz. Olayımız budur.

Ya da yeni musluk taktırcan.
  • 1bir1bir1  (29.12.20 19:06:30)
@1bir1bir1, taharet musluğunun mucidi sen misin kardeş? ben asıl bokumu avuçlamak istemiyorum, taharet muslukları da yön verilebilir yapılı bu yüzden. çap çap diye sevimlileştirmişsin bi de boku avuçlamayı aksjlda

  • Jux  (29.12.20 19:10:14)
@1bir1bir1 ben g*tümü yırtmayan taharet musluğuna musluk muamelesi bile yapmıyorum köklüyorum sonuna kadar jilet gibi, elime alacaksam ne anlamı kaldı?

@coca cola hocam orası değiştirilebiliyor döndürünce plastik 30cmlik bir boru arkadan çıkıyor nalburdan al değiştir. veya o ucundaki mavi kapak çıkıyorsa bak ucu vida gibiyse ucu da satılıyor.
  • nahtoderfahrung  (29.12.20 19:35:23 ~ 19:37:13)
@1bir1bir dediğiniz şeyi yapmıyoruz biz. O yüzden yön vermek istiyoruz.
@nahtoderfahrung cımbızla denedim evimde alet yok, biraz daha uğraşayım dediğiniz gibi :)

  • coca cola  (29.12.20 19:51:01)
Plastik kapağı kaldır taşa otur. Tam isabet alır.

  • elitoangelito  (29.12.20 19:52:55)
cımbızla değil de o mavi kapağı geniş açıdan şişe kapağı açar gibi açmaya çalışın

  • nahtoderfahrung  (29.12.20 19:53:09)
Kürdanla oluyor ama dikkatli olmak lazım kırılıp içinde kalabilir. Bizim evdekiler de bundandı hepsini hedefe yönelik ayarladım.

  • curukturpkokusu  (29.12.20 19:53:57)
Tamam oldu arkadaşlar :)
Kürdan yerine kulak çöpüyle yaptım, her yöne kolaylıkla dönüyor. Bu duyuruyu silmem hiç çok faydalı oldu :P
@curukturpkokusu çok saolun valla
  • coca cola  (29.12.20 20:01:18)
@1bir1bir1

oynar başlıklı taharet musluklarını görmesek biz de avuçlardık bokumuzu senin gibi heralde.
  • himmet dayi  (29.12.20 20:23:43)
@ bana laf yetiştiren herkes

Evladım musluğu avuçlayamazsınız zaten, ya totonuzu ya da b*kunuzu avuçlayabilirsiniz. Ben de onu kastetmiştim. Avuçlamak fiilini yeniden düşünün.
  • 1bir1bir1  (29.12.20 22:03:27)
@1bir1bir1 kardeş inşallah gıda ile ilgili bir işte değilsindir:

  • jamiro  (29.12.20 22:38:16)
@jamiro

Ruhlarınızı besliyorum :)
  • 1bir1bir1  (30.12.20 00:52:39)