Philips ambilight tv?

Tavsiye eder misiniz?
Arkadas kime sorsam Samsung, LG, Sony, Philips almayin diyor. tavsiye edilen bir marka yok sanirim?

Smart tv ariyorum, daha once de sordum ama lutfen duzgun (oled istemiyorum) bir marka onerir misiniz?

kullanıyorum, öneririm. bir sonraki televizyonum sırf bu özellik yüzünden philips olur yine. çevresini hue ampül ve aksesuarlarla donatınca çok güzel oluyor.

  • barabas  (29.12.20 17:47:55)
son 2 televizyonum philips ambilight.
tadını aldı mı başka türlüsü çekilmiyor.

  • leper messiah  (29.12.20 18:21:05)
Marka söyleyip almayın diyen kim varsa inanmayın.
Çünkü markadan ziyaden model önemlidir.
Kötü bir şey yaşayıp sonra onu tüm markaya mal ediyorlar. Hata payı her markada olur.

Smart Tv olarak Sony dışında hemen hepsini kullandım, akıcılık ve pratiklik olarak Samsung ve LG sektörde önde.

Bana kalırsa da Philips'in Amblight'ı yeter. Film izlerken çok güzel oluyor. Sanki ekran genişliyor. Görüntünün oluşturduğu atmosferi büyütüyor. Panelini de çok beğeniyorum. Android ise de cabası...

Sadece panel odaklı bakıyorsanız da oled dışında en iyi samsung qled'ler var şuan
  • ananiyimioguz  (29.12.20 18:28:36)
bu arada hangi markayi tercih ederseniz edin, 4-5 yil sonra o panel bozulacak, "ses var goruntu gitti" seklinde duyuru acacaksiniz buraya

  • exlibris  (29.12.20 18:32:36)
www.mediamarkt.com.tr

bu uyuyor ambilight teknolojisine dogru mu?
  • nefertarii  (29.12.20 18:34:51)
Bunda ne ambilight var ne android var sanki

  • ananiyimioguz  (29.12.20 18:37:10)
Bunda ambilight özelliği yok. 7508 modelinde var. Nereden biliyorum, çünkü geçen hafta samsung mu lg mi diye gittiğim mağazada bayılıp aldım (internetten).

Ambilight özellikten de philipsten de gayet memnunum bir haftadir.
  • aslil  (29.12.20 18:46:19)
duvara takmayacaksan veya duvara çok yakın konumlandırmayacaksan, duvar beyaz değilse tat vermiyor. karışık duvar kağıdı olan bir duvara asıldığını gördüm ve hiçbir faydası yoktu.

  • sutlu nescafe  (29.12.20 19:08:22)
@sutlu nescafe, düzeltme;

Ambilight'ın ayarlarında tv standta mı duruyor yoksa duvarda mı diye bir ayarı var. Ona göre vuruş açısını kendisi ayarlıyor.

Onun dışında renk paletinden arkadaki duvar rengini seçebiliyorsunuz. Yine ona göre ayarlıyor tonları.

Fakat karmaşık şeyler varsa taş deseni falan.. orada saçma olabilir tabi.
  • ananiyimioguz  (29.12.20 19:13:26 ~ 19:13:59)
@aslil ya kullanan birine sordum, android de var, ambilight da diyor.

  • nefertarii  (29.12.20 19:18:47)
+1 ananiyimioguz.
Marka değil model. Modelden modele yildan yila cok fark ediyor.
Bende Samsung var, qe55q70r. Cok ovuluyordu rtingsde falan. Memnunum baya ama ayni sekilde ucuz samsunglar onerilmiyor.
Bence rtingsden falan bakın bütçeye göre.
  • logisticsmanager  (29.12.20 19:28:27)
@logisticsmanager rtings'de review yok yahu philips'in hicbir tv'si ile alakali :)

  • nefertarii  (29.12.20 19:31:56)
Marka değil model önemli.

Sony 55xe9005
55xf9005
55xg9005
55xh9005

Gerçekten çok başarılı modellerdi. X in yanındaki harfler her sene bir yükseliyor.
  • ofkeyle kalkanin yerine oturan yazar  (29.12.20 20:16:39)
şuan ki tv ambilight (3 taraflı). bir sonraki ihtiyac olsa yine ambilight alirim.

bence gayet güzel. wi-fi ile netflix, youtube calisiyor. kesilme sorunu falan olmuyor. ambilight olayı da keyifli bence, ama sevmeyende sevmiyor. gerçi sevmeyen kapatada biliyor bu özellği.
  • helenart  (29.12.20 22:28:18)
Ambilight olayı tv düz duvar önüne konacaksa çok iyi oluyor. Philips the one serisine bakın, her özelliği bir tvde topladık anlamında the one :) Temmuzdan beri 55pus7304 kullanıyorum ben ve harika bir tv.

  • depol  (29.12.20 22:37:26)
50pus8505 aldım 1 ay önce ilk televizyonum. Acayip derecede memnunum. Tavsiyeforumu, forum donanım yorumlarında hep kötülemişler kronik sorunlar vs. diye ama şansıma galiba ben hiçbir sorun yaşamadım, ne ölü pixel ne ghosting vs. Ambilight gerçekten güzel bir deneyim.

  • birfincankahvedahaisteyenadam  (30.12.20 00:32:17)