[]

iPhone xr vs 11 vs 12 mini

Hali hazırda iPhone 6s kullanıyorum ve batarya sorunu beni deli ediyor. Bir süredir bu üçlüyü takip ediyorum, 12 gelince fiyatlar düşer sandım ama yok. Sürekli artıyor. Mesele şu, bir telefona 6 bin lira verilirse 8 bin lira da verilir mi? 8 bini veren 10 bin neden vermesin? Ama yere düşüp kırılan bir alete neden 10 bin veriyorum yazık değil mi?
Ne alayım ben fikirlere ihtiyacım var :( 
11 diyorsunuz, demek ki boyut takıntınız yok. o halde 12 mini yerine ben olsam kesinlikle 12 alırdım, büyük ekran seviyorum çünkü 12 mini oyuncak gibi.

xr'ı kesinlikle eleyin, baya gereksiz bir cihaz, 12 miniyi de eleyin.

11 vs 12 yapın, arada 3-4 bin vardı sanırım. o 3-4 bin değer mi ona da siz karar verin. ben değer diye düşünüp 12 aldım mesela.

+ lar
-daha güçlü işlemci ( şuan fark olmasada uzun kullanımda 1 yıl daha kullandırır )
-daha ince, daha hafif, ekran boyutu aynı olsa da cihaz daha küçük ( bariz belli )
- 5s kasasına dönmesi bence çok iyi.
- en önemli fark ekranda, artık 12 pro ve 12 pro max'de kullanılan ekranın birebir aynısı var ( maksimum parlaklık hariç ) oled yani. 11 ile 11 pro ve 11 pro max'ın ekranı farklı, 11'in ekranı bariz daha kötü. yan yana koymadığın sürece problem yok ama.
- kamera tabi ufak tefek daha iyi.

farklar bu kadar, şuan hız ve akıcılık farkı olmaz tabii ki ama 3 sene sonra olabilir uzun kullanım sonucunda. tercih senin, ben ekran ve ince olmasından dolayı 12 tercih ettim.
  • garavel  (29.12.20 12:01:14) 
parama göre, eğer 12 alsam 64gb'a erişebiliyorsam onun yerine 12mini 128gb alırdım. Bu devirde 64gb özellikle birkaç yıla çok problem yaratır bence.

5.4" ekran (mini) hiç küçük değil aslında ama yatay yana genişliği pek yok evet. 12 daha makul bir boyut o yüzden.

aralarında pili en çok giden çok büyük ihtimalle ip11, fakat ekran ve kamera gibi şeylerden dolayı ben 12'yi isterdim. (10 bit video kaydı geldi, video işleri yapan biri için gerçekten iyi bir şey bu)
  • rodriguez2  (29.12.20 12:55:12 ~ 12:57:25) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.