Cumartesi gonderilen eft

Bugun kesin gelmesi lazimdi degil mi? Aradim cikmis para diyor..

Evet, gelmesi gerekirdi. Bilgilerinizi yanlış girdilerse geri dönmüştür ya da hiç göndermediler oyalıyorlar.

  • battal gemalmaz  (28.12.20 20:59:10)
İban hesap adı uyumsuzluğu yoksa kesin gelirdi. Dekont isteyin. Dekont atmıyorlarsa göndermemişlerdir.
Eskiden hesap adı iban uyumsuz olunca 1-2 gün askıda kalabiliyordu. Artık hesap adı iban uyumsuzluğunda anında geri dönüyor para.

  • super kahraman olsaydim baba olurdum  (28.12.20 20:59:20)
cumartesi gönderilen EFT normal şartlar altında pazartesi günü en geç 9.05'te hesapta olur.

  • benevolent sun  (28.12.20 22:55:14)
eft sadece mesai saatlerinde olmuyor mu yahu? değişen bir şey mi var?

  • blue eyes white dragon  (28.12.20 23:13:38)
Ya yalan söylüyolar, ya da yolladılar ama yanlış bir sayı girildi ve para geri döndü, geri döndüğünü görmediler.

Kendi bankanızı arayıp havuza düşüp düşmediğini sorun, sonra geri arayıp kendinizden emin olarak sorun.

@blue eyes white dragon;

mesai saatleri dışında eft emir olarak ileri tarihli verilir, mesai başlayınca işlem gerçekleşir.

Gerçi son zamanlarda BDDK bankalar arası bir iletişim protokolüyle EFT'nin de havale gibi mesai saati dışında gerçekleşmesi için çalışma yapıyordu.
  • John Bloor  (29.12.20 11:27:36)
@bewd EFT için talimat mesai saatleri dışında verilebilir, işlem mesai başlayınca gerçekleşir.

bankalar arası 7/24 para transferine imkan veren FAST isimli yeni fon transfer sistemi önümüzdeki günlerde kullanıma girecek.
  • benevolent sun  (29.12.20 20:29:29)