tayyip bugun istifa etti diyelim

ve amerikan dolari su ikisinden birine dogru hareket edecek. yani illa ikisinden biri olacak. size hangisi olur?
1- 10 lira olur.
2- 5 lira olur.

sabit kalir, az oynar gibi bir ihtimal yok varsayimimizda. dramatik bir hareket olacak. hangisi olur?

10 lira olur

  • yarey  (28.12.20 10:47:30)
50 kuruş düşer. 1 yıla kadar 10 olur. istifa etmese sadece 50 kuruş düşmez. ytd:)

  • emininsel  (28.12.20 10:57:18 ~ 10:57:59)
dramatik şekilde artar bir süre. sonra yavaş yavaş düşüşe geçer eğer düzgün bir hükümet gelirse.

  • reanarchy  (28.12.20 10:58:39)
damattan sonra 1 lira düştüğüne göre tayyip'ten sonra 5 lira olur.
(*Kaynak: g*tüm. Yatırım tavsiyesi değildir tabi ki ceza yemeyelim birde yok yere :))

  • IcedFlames  (28.12.20 11:00:55 ~ 11:02:46)
İstifaya neden olacak bir durum sıkıntıyı akıllara getirir. Ayrıca ortada iyi veya kötü giden bir düzen varken kısa süreli de olsa bir belirsizlik oluşacağı için yatırımcı beklemeye geçer ve güvenilir bir iktidar rüştünü ispatlayana kadar girişler zayıflar. İlk tepki dramatik artış olur diye düşünüyorum. Ağacın kökü derin.

  • Novice  (28.12.20 11:18:17)
@reanarchy +1

  • mikahakkinen  (28.12.20 11:23:53)
Eğer cumhurbaşkanımız görevinden istifa ederse dolar kuru ne kadar olur bilmiyorum hiç bir fikrim yok ama şöyle söyleyeyim Türkiye'de ve gelişmekte olan ülkelerde USD iç faktörlerden çok dışardaki gelişmelerden kaynaklı olarak iniyor veya yükseliyor. Ayrıca döviz kuru bir bakanın veya hükümetin başarısı hakkında bir ölçüt değildir.

  • berkan11  (28.12.20 12:10:24)
“Sky is the limit” tabii ki.

  • arnold schwarzeneger  (28.12.20 15:33:06)